Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire kényes állat az...

Mennyire kényes állat az ékszerteknős?

Figyelt kérdés
A 10 éves fiam kitalálta,hogy ő szeretne egyet....Én semmit nem tudok róluk ezért szeretném ha elmondanátok mindent amit tudni kell róluk.Mi az ami feltétlenül kell az akváriumba,mit esznek stb...Van egy felesleges 35 literes akváriumom,gondolom az elég lesz neki.És egyáltalán ellesz egyedül vagy jobb neki,ha van társa?
2011. szept. 16. 10:56
1 2 3
 11/22 dirtboy ***** válasza:

az szép,18év hosszú idő együtt,

az idős ember akiről írtam neki van még olyan is ami több mint 60éves.

tavaly adott egy döglött teknőst /megfulladt a vízbe,biztos valamibe beszorult/ az volt 54éves teknős.

megpróbáltam a teknőjét megtartani csak sajnos nem tudom a technikáját és nem sikerült szét hámlott a páncél,pedig szépen mutatott volna a polcon.

2011. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

30 éve tartok ékszerteknőst , de a 18 évest csak befogadtam.

viszont nagyon jó fej és hallgat a nevére , ami a tudósok szerint lehetetlen. :)

2011. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 dirtboy ***** válasza:

ugyan mit tudhatnának a tudósok a teknősök elméjéről? szerintem semmit,csak találgatnak.

nálad van az élő bizonyíték hogy lehetséges,biztos kell jó pár év hozzá de szerintem is simán hallgathat egy teknős a nevére.

nálad a teknős tó miből van? betonozott,kész tómeder vagy mivel oldottad meg,

2011. szept. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Mügyantával javított 10 cm vastag beton , 1,5 m mély , körbe egy egy 30 centi mély vályúval , ami körülölel egy napozószigetet .

áttelelnek benne a teknősök.

2011. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
ami persze nem kisemlős :)
2011. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 dirtboy ***** válasza:

az jó

én majd vagy 750 vagy 1000literes készen kapható tó mederre gondoltam nekik.nekem csak 3 tekim van annak elég lesz szerintem az is.

először a nagy kerti tóba gondoltam de az több szempontból sem jó,így hát inkább csinálok nekik kis kész medres tavat.

annyi hogy a sajna abban nem tudom ki teleltetni,de majd megoldom azt is.

2011. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Csak legalább 20 cm magas kerítést készíts , mert meglógnak.
2011. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ! Bocsi , h ilyen jól ellevelezgetek a kérdésednél . :)
2011. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 dirtboy ***** válasza:

meglesz a kerítés nem csak magasságra de vagy 20-30cm mélyre le viszem a kerítést nehogy átássa magát.


jaja bocsi kérdező a sok írásért

2011. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem baj csak nyugodtan beszélgessetek:)Én azt hiszem inkább valahogy lebeszélem a tekiről,mert az a helyzet hogy nekem díszhalas akváriumaim vannak(egész pontosan 7),amiből a legkisebb 112 literes:D Szóval még a 35 literes elhelyezését megtudtam volna oldani valahogy,de ennél nagyobbat már egyszerűen nem tudok hova tenni...Talán ha biztos lennék benne,hogy gondozná a fiam akkor valahogy kiüríteném az egyik nagyobbat és átalakítanám a teknősnek,de van egy olyan érzésem hogy ezzel is úgy járnék,mint a halakkal....megvettem az első aksit neki,aztán ő egy hónap múlva megunta én meg beleszerettem:D Most meg nem tudok leállni vele,mindig vennem kell valamit:D Szóval,majd talán egyszer,ha egy kicsit nagyobb lesz a fiam és tényleg gondozni is fogja,mert én nem akarok még egy állatba "beleszeretni":)Azért köszi a válaszokat!
2011. szept. 16. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!