Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen állatot ajánlatok egy...

Milyen állatot ajánlatok egy 11 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 07:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hörcsög, tengerimalac
2011. okt. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ, az a 11 éves hogyan viselkedik. Ha meg van nevelve és van felelősség-érzete, nincs minden ráhagyva stb, tudja magát kontrollálni, akkor kutya (kistestű) és macska is (de ne sziámi).
2011. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hörcsög, egér, patkány.
2011. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Minikecske. De ha lakásba kell, akkor tengerimalac, nyúl, hörcsög.
2011. okt. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Ha a gyerek keri az allatot, akkor en kutyat ajanlanek. De: elore megbeszelni a gyerekkel, hogy az allattal kapcsolatban mi az O felelossege. Pld a setaltatas vagy a kutyatanyer elmosasa. Persze nagyon fugg attol, hogy hol laktok, es a szulonek mennyi ideje van az allatra.

Megegy: ha kutya, akkor SEMMIKEPP sem kolyok, mert azzal rengeteg a gond, es nem tud vigyazni a gyerekre (pld jatek kozben konnyen megsertheti).

2011. okt. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mivel a "hüllő" kategóriában van (amit sajnos csak most vettem észre, ezért előbb minikecskét meg ezt-azt ajánlottam), ezért a következő fajokat ajánlanám:


Zöld anolisz: Nem nehéz a tartása, de nem szereti, ha fogdossák. Az enyém kézből eszik, de pl. menekül ha meg akarom érinteni.


Szakállas agáma: Viszonylag könnyen tartható, kézbe is vehető, elég "interaktív" állat.


Leopárdgekkó: Nem lehet fogdosni, de a tartása nem nehéz, és nagyon szép és bájos kis állat.


Új-kaledóniai vitorlásgekkó: A tápot elég nehéz neki beszerezni (= nem minden állatkereskedésben árulják), és nem lehet fogdosni, de vicces kis állat.

2011. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rövidfarkú törpekaméleon, csak nagyon unalmas, nem csinál semmit sem azon kívül, hogy kapaszkodik az ágon egész nap.


Szobahőmérséklet jó nekik, csak egy lámpa kell a tetejére és egy nyitott kis 40literes akváriumba lehet rakni 3 nőstényt + 1 hímet. Az akváriumot tele kell rakni faágakkal, aztán lehet őket etetni kis tücsökkel meg lisztkukaccal, de nem élnek túl sokáig, max 4 év.

Amíg picik ilyen 2 centisek csak, nagyon édik.

Olyanok, mintha kis barna öregemberek lennének. Üvegen nem tudnak kimászni, csak faágakon tudnak lógni, mint a majmok :)

2011. okt. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Nyasz ***** válasza:
HEllo! Többnyire egyet értek a válaszokkal. Ha komoly érett gondolkodása is lehet egy 11 éves gyereknek akkor is azt tanácsolom hogy csak részben legyen övé! Mivel hogy hűlős kategóriában írtad a kérdést én leopárd geckot ajánlok. Kezdésnek! Szerintem őt igen csak lehet fogdosni. Nem úgy kell hozzá nyúlni mint egy barom mert farok vesztéssel is járhat! De jól tartható állatkák Néz utána rengeteg iromány van a neten ha meg rákaptatok az izére akkor jöhetnek a komolyabbnál komolyabb állatok.
2011. okt. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat tarajos teknőst kapott:PPP
2011. okt. 15. 08:44
 10/11 anonim válasza:
Gabonasikló. Nagyon nyugodt állat, ajánlani tudom.
2011. okt. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!