Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen állatot ajánlatok egy...

Milyen állatot ajánlatok egy 11 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 07:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

SZAKÁLLAS AGÁMA! A tartása baromi egyszerű, cuki, jófej. Legjobb fiatal, 2-3 hónapost beszerezni, lényegesen olcsóbb is meg könnyebben is szelídül. Kéthetente kalciumsót kell szórni az eleségére; valamint kell neki a D-vitamin termeléséhez szükséges UV-izzó, amit 30 cm távolságra kell tenni egy nagy kavicstól vagy vastagabb faágtól(hogy ne legyen szénkocka a gyíkból). Eledelnek megfelel rezelt répa(héj nélkül, aprítva), almaszeletek(héj nélkül, aprítva), salátalevél(aprítva), fűszálak és pitypanglevelek. Alkalmanként eperszeletek és málnadarabkák. Természetesen minden megmosva, nehogy méreg legyen rajta. A sok gyümölcstől hasmenést kaphatnak, ezért nem szabad "agyongyümölcsözni" őket, inkább a zöldségféléket bírják. De kell neki a napi zöldeleségen kívül naponta 10 ízeltlábú eleségállat is, pl. vándorsáska, fekete tücsök, banántücsök, kétfoltú tücsök, gyászbogárlárva, lisztkukac, házi tücsök, mezei tücsök, erdei tücsök. Ezekből(csakúgy, mint a zöldekből)kb. 3-4 fajta mehet az étlapra. Nekem amúgy nem Susu az első szakállas agámám, volt rajta kívül több ilyen gyíkfélém. Első egy vadas nőstény volt, kissé félős, de szelíd; a neve Frida volt. 8 évig élt.


Utána volt még egy szakim, Hypó, a fehér hím. Sokkal szelídebb volt, mint az előző(a nőstény). Együtt tévézett és "olvasott" velem(míg olvastam, a könyvemen vagy a kezemen volt). 15 évig élt.


Volt utána még egy, amelyikről kiderült, hogy nőstény. Fibinek neveztem el pici korába, de akkor még nm tudtam a nemét. Kissé félős volt ő is, de nem annyira, mint az első gyíkom, Frida. Szelídebb volt. Ő piros színű volt. 7 évig élt.


Most egy isteni, szelíd hímem van, Susunak hívják, citromsárga, gyönyörű; és hát imáááádommmm! 3 és fél éves, energikus, volt már fedeztetve is 3-4 alkalommal az ismerősöm nőstényével.


Szét szoktuk osztani a szaki-bébiket, én elajándékozom őket gyíkkedvelő embereknek, és ha marad még belőlük, azt meg beviszem a közeli díszállat-kereskedésbe. Ő is ezt csinálja a kisgyíkokkal.



Nézz utána a szakitartásnak alaposan, mert eleinte én is azt hittem, hogy csak kaja-pia az összes igénye ennek a csodálatos gyíkfélének, de rájöttem, hogy nem. Pl. itt utána lehet nézni a menü részeibe: [link]

2018. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!