Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha békát szeretnék tartani mi...

Ha békát szeretnék tartani mi kell neki az akváriumába, mit eszik mire kell figyelni meg ilyenek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Én tartottam általam fogott levelibékát, és elég kemény volt, mert semmit nem akart megenni ami nem mozgott. Úgyhogy csontkukacokat vettem horgászboltba, és azok kikeltek, és azokat a legyeket kapták el :D néha kiszabadult 1-1 légy, vicces volt :D


Ha bolti békákra gondolsz, akkor nemtudom, gondolom adnak hozzá kaját is :)

2010. dec. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

Béka és béka között nagy a különbség, ki kell találnod milyen fajt szeretnél. Van olyan faj, amit akváriumban kell tartani és amelyik nedves földben érzi jól magát. Amíg nem találod ki, nagyjából milyen békát szeretnél, addig hasznos tanácsot sem kaphatsz, mert ami az egyik békának jó, az a másiknak halálos.

Néhány példa:

Akváriumban tartható: keleti unka, karmosbékák

Földes terráriumban: aga varangy, szarvasbéka

Növényes, párás terráriumban: levelibékák, nyílméregbékák


A hazai békák mind védettek, ezeket a fajokat nem szabad fogságban tartani. Kivéve, ha tenyésztőtől engedéllyel veszed, de én még nem láttam tenyésztett hazai békát.

2010. dec. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha békát akarsz tartani, semmiképp se a kertből vigyél be, mert Mo.-n minden kétéltű védett!
2010. dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!