Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi a baja a teknősömnek? (LENT)

Mi a baja a teknősömnek? (LENT)

Figyelt kérdés
Most ahogy cseréltem ki a vízüket, megmostam a hátukat. És az egyik fújt, avgy nemtudom mit cisnált, ilyen fura hangot adott ki amikor mostam a hátát..:s Meg már egy ideje nem eszik.. Nemtudom mi lehet vele, de légyszives segítsetek, mert félek hogy beteg. Ha az,a kkor holnap viszem orvoshoz. Ja és még az, hogy nem mertem kézzel megfogni, mert féltem hogy beteg és hogy fertőző lehet.. A levegőbe bekerül a vízen keresztűl a baktérium?
2011. dec. 12. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megfoghatod, csak akkor fertőződsz meg, ha utána a szádhoz érsz a kezeddel. Tehát kézmosás, és no prblem. Az állatorvossal kapcs. meg: nem mindegyik ért ám a teknősökhöz. Érdemes előtte odatelefonálni, és feltenni néhány kérdést, hogy leteszteld.

Például mondd azt, hogy a teknős csak szárazkaját kap évek óta, és ha az állatorvos elkezd szörnyülködni, hogy rosszul táplálod, akkor valszeg ért a teknősökhöz, viheted hozzá.

Erről jut eszembe: mivel eteted? Az is lehet a probléma forrása, ha egyhangúan táplálod. Van lámpája? Ha nincs, megfázhatott. Van vízfűtője? Ha túl nagy a különbség a víz és a levegő hőmérdséklete között, akkor az a probléma.

Milyen régóta nem eszik? Mekkora a teknős? A kifejlett példányoknak elég heti egyszer kaját adni :))

2011. dec. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kézmosás az mindíg megvan.:) A kajájuk ilyen zöld dobozos Teki Vegyes nevű keverék.Lámpájuk van, és kb. olyan 1 hete nem eszik. Nincs vízfűtő, de nem nagy a különbség.:) Olyan 2-3 éves körül vannnak. Az állatorvos nagyon jó, a kutyánkat is oda hordtuk mindíg, meg a teknősöket is mióta megvannak.:)
2011. dec. 12. 19:57
 3/4 anonim ***** válasza:

szia :)

az első válaszoló vagyok. a teki mix mellé kellene venni még fagyasztott halat, itt már több helyre is írtam olvass vissza egy kicsit a kérdésekben, mostanában sok minden volt a teki helyes táplálásáról. azokat be kéne tartani /néha zöldség minél természetesebben stb./

akkor az állatorvos jó lesz, de nagyon figyelj oda az etetésükre tényleg, a hiánybetegségek, amik kialakulhatnak végzetesek is lehetnek :/

2011. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és tényleg elég heti 1* 2* adni kaját, mert elhízhatnak.
2011. dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!