Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gőte vásárlás előtt állok?

Gőte vásárlás előtt állok?

Figyelt kérdés

Olvasgattam utána és mindenhol máshogy ajánlják a aquaterrárium kialakítását.Valahol azt írják hogy szükségük van plusz fényre(lámpára) valahol pedig azt h nem,mert szeretik a homályt is.Ezért kérném a személyes tapasztalataitokat hogy a jó?Hogy jó kialakítani az egészet?

Az akvárium méretét is mindenhol máshogy írják.Kinek mekkorába vannak és hány darab?Gondolom párosával érdemes venni őket.Nem agresszívek?Mennyire mozgékonyak?



2011. dec. 29. 02:18
 1/4 Platypus ***** válasza:
Egy egészséges és szép akvaterráriumhoz kellenek a növények, amiknek kell lámpa. A növények vetik azt az árnyékot, ami alá el tud bújni a gőte, ha olyanja van. 40 liter már elég nagy, hogy könnyű legyen fenntartani a vízminőséget és kényelmesen elférjen pár gőte.
2011. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

4db 45 literben, középre kövek, meg egy darabka polifoam (vizen úszó matrac, arra is felmásznak).


Félig vízzel az akvi, alulra apró sóder talajnak.

Bele anubias (az jó strapabíró növény).


Kell egy lámpa, néha kijönnek a kőre napozni, néha meg bemennek úszni. A vízbe kell egy kis szűrő.


Az akvárium tetejét letakartam üveglappal, mert ki tudnak mászni az üvegen, főleg a sarkoknál.


Ha kiveszed sétálni, vizesen kell tartani a bőrüket, és utána kezet kell mosni.


Nem sokat esznek, úgy heti 1x egy kevés tubifexet, vagy szunyoglárvát. Eléjük rakod csipesszel a kőre.

2011. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha művirágot veszel bele akkor szerintem nem kell fény csak viz meg bár kő amire feltudnak mészkálni
2011. dec. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2012. jan. 4. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!