Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan tudnánk elriasztani...

Hogyan tudnánk elriasztani vagy valahogyan elűzni a sziklakerünkből az oda befészkelt vizisiklót?

Figyelt kérdés
Tegnap a fiam látta meg. Valószínű, hogy a keti tó halait is dézsmálja. Milyen humánus módszer van arra, hogy valahogyan elűzzük az udvarunkból? Sajnos a rét mellett lakunk és így betévedhetett hozzánk. A kerti tó körül elég dús a növényzet és még ki is tudja magát szolgálni a tavi díszhalakkal, békákkal.
2009. máj. 22. 09:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
A járatába útszóró sót /mert az olcsóbb/ kell szórni!
2009. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Kipróbáljuk.
2009. máj. 22. 09:54
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

jajj na azosztan kerdes!!


Szegeny arva vizisiklo abszalut artatlan joszag, nem csinal semmi!

Mond meg a fiadnak hogy meg is fpghassa, nem harapja meg.

2009. máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem akarom bántani és megfogni sem szeretném. Tudom, hogy nem bánt, de mégis idegenkedek a hüllőktől, mint szerintem rajtam kívül még sokan. Azt meg végképp nem szeretném, hogy kiegye a tóból a halainkat..
2009. máj. 22. 17:36
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

A vízisikló, mint minden hazai hüllő és kétéltű védett.

Állatkerben gyakran előfordul, hogy a kisgyerekek rohannak a hüllők felé, hogy "milyen szép". A szülő odamegy és közli, hogy ez az állat ronda. Mire felnő, már ő is rondának fogja találni...

Ismerd be magadnak, hogy félsz ettől az emberre ártalmatlan állattól, győzd le a félelmedet és ne vetítsd a fóbiádat a fiadra!

Tudom, hogy ez nem válasz a kérdésre, de meggyőződésem, hogy ezt kell tenned.

2009. máj. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Bocs, de a fiam lassan 17 éves, tehát már késő. Egyébként ő nem fél tőle, én irtózom. Sajnos még gyerekkoromban egy átmászott a lábamon és én erre ébredtem. Nagyon jól tudom, hogy védett és nem szertném bántani, de jobb lenne, ha nem nálunk telepedne le. A nagy fiún kívül van még 3 másik gyerekem is és nem szeretném, ha az éppen totyogó pici lányom összetalálkozna vele. Nem bántani akarom a siklót, de jobban szeretném, ha a természetes helyén, a 200 méterre lévő réten lakna. Ott a helye és nem a mi udvarunkban..
2009. máj. 23. 19:32
 7/14 anonim ***** válasza:
fog de es vidd el jo messzire :)) s hatha nem jon vissza
2009. máj. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi, én is remélem, na persze, ha sikerül valakivel befogatni :DDD
2009. máj. 24. 08:54
 9/14 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne szórj rá sót! Mekkora barom aki ezt kitalálta! Fogd meg és vidd el egy távolabbi tópartra, vízfolyás mellé.
2009. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
A legjobb lenne ha nem is léteznének kígyófélék a legundorítóbb állat! Írtózok és félek tőlük, szerencséje hogy nem hozzánk került.. :S Nem is értem hogy lehet egy ilyen valami védett..
2009. jún. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!