Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan tudnánk elriasztani...

Hogyan tudnánk elriasztani vagy valahogyan elűzni a sziklakerünkből az oda befészkelt vizisiklót?

Figyelt kérdés
Tegnap a fiam látta meg. Valószínű, hogy a keti tó halait is dézsmálja. Milyen humánus módszer van arra, hogy valahogyan elűzzük az udvarunkból? Sajnos a rét mellett lakunk és így betévedhetett hozzánk. A kerti tó körül elég dús a növényzet és még ki is tudja magát szolgálni a tavi díszhalakkal, békákkal.
2009. máj. 22. 09:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy így nyilávnultam meg, de nagyon rossz élményem volt siklóval, eleve rettegek a kígyóktól is.. De biztosan vannak akik megértik, ez nem rosszindulat, csak erős félelem, amit lehetetlen legyőzni annak, aki undorodik az ilyesféle "állatoktól"
2009. jún. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát, igen, sokan nem szeretik őket. Ez valamiféle ősi félelem a hüllőktől. Bennem is megvan, de azért tudom, hogy hasznosak, meg védettek, miegymás. Ártani nem akarok neki, csak jó lenne, ha nem nálunk fészkelne. Sajnos ideális számára a környezet, víz, halak, néhány béka és ebihal, sok-sok növény... Azóta szerencsére nem láttuk, lehet, hogy magától továbbállt, legalábbis reménykedem benne, mert keresgélni nem merem, nehogy én találjak rá :)))
2009. jún. 28. 07:15
 13/14 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell bántani se üldözni őket.A kígyós sok rágcsálótól megszabadítják az embereket. Nekem tetszenek, mert egy kicsit mások, mint mi. És ,hogy kígyók nyálkásak.Szerintem aki ezt kitalálta az egy angolnát fogott nem kígyót. Akígyók bőre száraz.
2011. aug. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#10-es válaszoló azért védett mert hasznos.Attól hogy egy állat undorító még lehet hasznos.Sőt szerintem kicsit sem undorító.
2018. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!