Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akartok mindenkit...

Miért akartok mindenkit elriasztani a Cane Corso tartásától?

Figyelt kérdés

Előbb tett fel valaki egy kérdést, hogy milyen kutyád van, és miért, miért szereted stb. Válaszoltam erre a kérdésre többek közt azt, hogy

"-és végszóként azért, mert IGEN IS EGY NŐ IS meg tudja nevelni, és csodás kutyát varázsolni belőle, ÚGY, HOGY AZ ELSŐ KUTYÁJA ;)"


És gondoltam felteszem azt a kérdést, ami már rég foglalkoztat.

Szóval állandóan az megy, hogy első kutyának semmiképp. Igen tudom a nehéz nevelése miatt, igen aláírom, mert rengeteg örömet okozott a nevelése, de be kell vallani, hogy mindamellett sok sírást is!

De ez igazából szerintem csak elszántság kérdése, és az, hogy komolyan vegye valaki ezt a fajtát.


De itt, ha valaki kérdez leírtak alapján senki sem tudja megmondani, hogy "neked ez a kutya nem való, első kutyának ne" Honnan tudjátok, hogy nem neki való? 2-3 mondat alapján?:)


Én 20 évesen kaptam őt, első kutyám. Azzal a feltétellel kaptam, hogy rendes, szófogadó kutyát nevelek belőle. Amennyiben nem így történik, repül a kutya, márpedig, ha apum ezt kijelenti, azt úgy is gondolja.


Megvolt az elszántság, megvolt az akarat, a motiváció, a fajta iránti mélységes rajongásom, és sikerült. Büszkén mondhatom, hogy csodálatos kutya lett belőle. Nehezebb a kutyám, mint én, mégis vissza tudom fogni, ha kell, sőt igazán nem is kell, mert elég egy "Ne!", és tudja, hogy nem szabad.


Mondom, aláírom, tényleg nehéz nevelni, nem egy csivaváról van szó, hogy ha gond van gyorsan ölbe kapom és minden meg van oldva, de nem lehetetlen erre én vagyok az élő példa. Plusz egy ismerős család, akik ráadásul úgy vették a kutyájukat, hogy megtetszett nekik, nem is tudtak róla sok mindent, eljártak vele suliba, és ő is szófogadó kutya lett. Néha lázad oké, de nem tragikusan, még soha semmi problémájuk nem származott belőle.


Nem szeretnék vitázni senkivel, és nem vádaskodásból tettem fel a kérdést, szeretnék mindenkivel emberi hangnemben eszme cserélni a témáról:)nem kell velem egyet érteni, csak ne menjen az, mint sok kérdésnél:S


Köszi!:)

22N


2011. okt. 21. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akik ismerik a fajtát, jót akarnak az embernek és a kutyának is. Talán azért próbálják lebeszélni xy-t, hogy ne "repüljön" az a kutya, ha mégsem sikerül jól a nevelés.
2011. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
a kén kórzó nagyon jó kuya !!!
2011. okt. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
és tartsál nyugodt szível
2011. okt. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
tényleg jó kutyák..minden kutyajó kutya, valöszinüleg azért javasolják mert nem mindenki olyan elszánt és kitatró mint te , és lehet hogy megharagudnának magukra vagy a kutyára mert mondjuk nem sikerül megtanitani neki valamit oyan könnyen mint mondjuk egy másik kutyának. mert jobb a könnyeb kutyussal kezdeni hogy megnézd azt eltudod e tartani, mert ha nem akkor egy olyannal nem is próbálkozz ami nehezebb eset. te ügyes voltál hogy neked ahhoz képest hogy első kutyád, tudtál rá hatni. Sajnos nem mindenki olyan jó gazdi mint te
2011. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
19:18 értem amit mondasz, meg valahol egyet is értek. Csak én úgy gondolom, hogy talán mégsem annyira lehetetlen megnevelni egy kezdőnek, mint amilyen görcsösen ellenzik ezt. De eztán lehet, hogy nincs igazam. Csak én így látom, mert magam sem vagyok egy nagy kutyatudor, illetve most már talán jobban értek a dologhoz, hisz a nevelése során nem csak ő tanult, hanem vele együtt én is, nem is keveset:)
2011. okt. 21. 19:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Te vagy a kivétel, aki erősíti a szabályt. Az átlag kezdő kutyás nem ilyen, és látatlanba csak az átlagra szabva lehet ajánlgatni.


19:04-es, "káne korzó" és nem "kén"!

2011. okt. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a probléma ott kezdődik, hogy nem ismerjük igazán a kérdezőt és azt sem milyen kutyát fognak a kezébe nyomni (Nem a fajára, hanem egyedre gondolok). Lehet lesz olyan elszánt vagy szerencsés, mint te és az ellenkezője is lehetséges. Itt igazán az a fontos, hogy lebeszéléssel előzzük meg a probléma létrejöttét.

Aki tudja miért azt a fajtát akarja megvenni, annak nem kell sokat magyarázkodni. Főleg ha tudatosan jól körbeírja mit szeretne a kutyával együtt csinálni - és itt a kutyával együtt-ön van a hangsúly- .

Egy bizonyos réteg idejön, és csak "ajánljatok egy faját" típusú kérdést tesz fel. A válaszhoz szükséges információkat harapófogóval kell kihúzni belőle, ugyanis fogalma sincs mit kellene leírnia előre.

2011. okt. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
sziasztok tényleg elég gáz hogy mindenki miket mond róla én is egy 23éves lány vagyok és 9hónapos cane corsom van eljártam vele suliban azért kell hozzá erő de ez csak azért van mert védelmezz a másik meg nem nagyon viseli el a másik kutyákat de imádnivaló és semmiért sem mondnék le róla és igen is nagyon okos és nevelhető fajta csak törődés kell neki nem bezárni egy kis lakásba vagy udvara kirakni mindenkinek akinek van csak azt tudom mondani hogy jó választás volt nagyon hűséges lesz végig!!!!!I LOVE CANE CORSOK Aki meg nem tapasztalta az meg ne is mondjon véleményt így van corso gazdik:)!!!??
2011. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Minden kutyához következetes nevelés és törődés szükséges. Nekem is van egy leányzó cane corsom, kicsit szilaj de engedelmes könnyen tanítható kutyus. Hatalmas szeretetéhsége van amit ki is mutat. Aki komolyan veszi a kutyatartást annak igen is jó választás, de csak akkor ha lelkiismeretesen törődik is vele. A törődést meg is fogja hálálni. A gazdája és annak családja neki szent és sérthetetlen!
2011. nov. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kén kórzó??? Ez egy vicc ugye???
2011. dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!