Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell gondozni a görögte...

Hogyan kell gondozni a görögteknősöket?

Figyelt kérdés
találtam a kertemben, egy görögteknőst, a gazdáját még nem találtam meg, de addig is érdekelne, mit igényelnek a teknősök.
2009. máj. 23. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
a görögteknősök salátát, szőlőt, ilyeneket esznek :) lehet kapni ilyen almot ,szerintem valami puha fakéregből van, de nem biztos, azt szeretik, csak sajna nagyon hamar bebüdösödik az akváriumban :S arról, hogy a vizet szeretik-e, fogalmam sincs :D de mivel hüllők, biztosan..
2009. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Friss vizet minden nap, sok zöldet, gyermekláncfű, saláta (néha egy kis túró), havonta egy kis falatka nyers husi, gyümölcsök. Mi ezeket adjuk neki. Minnél nagyobb terrárium kell neki.

Ha nem szeretnéd megtartani és Bp. környékén vagy, szívesen bevállalom a mi tekink mellé.

2009. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, de már jelentkezett érte a gazdája:)
2009. máj. 24. 22:54
 4/4 anonim ***** válasza:

- a gondozása egyszerű, és több, mint egy hétre is gondozás nélkül lehet hagyni, ha nyaralni, síelni stb. megyünk

- elég fél évente takarítani a terráriumát, vagy cserélni az alomját

- az ételét könnyű elkészíteni: ha gyümölcs vagy növényt tálalunk: lehéjjazva, vékony gerezdekre vágva, megmosva. ha fűféléket: kizárólag csak a levelüket szabad, megmosva, kisebb darabokra tépkedve (ha túl nagy) tálalni

- italát elég hetente cserélni

- ha szükséges, hetente páncélját páncélfényező krémmel kenni

- fél évente állatorvoshoz vinni, ha szükséges, akkor sűrűbben

2011. júl. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!