Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van Havaneseje? Megoszta...

Kinek van Havaneseje? Megosztaná velem a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Karácsonyra venni akarok magamnak egy havaneset, és szeretném ha a gazdik írnának egy kicsit kutyusuk viselkedéséről, neveléséről, mikor szokták fürdetni etetni stb...

köszi :)


2010. nov. 21. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy fekete-fehér kan kutyám van.Engem 3 óránként keltett kiskorában.Még kétszer adok neki enni mert 7 hónapos de ha 1 éves lesz egyszer adok neki.Mer akitől vettük azt mondta hogy kiskorába kétszer nagykorában egyszer kell enni adni neki.

Tudja az ül,fekszik és pacsi parancsot de ha nincs kedve hozzá akkor nem csinálja meg.Nagyon játékos.Szereti a gyereket de fönökösködik velük.Szereti elvinni a cipőket és a papucsokat.3 hetente szoktam fürdetni.

2010. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
és te csak kiengeded, vagy sétálni kell vinni?
2010. nov. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Is-is
2010. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia! Nekem szeptember óta van meg a most 5 hónapos szuka Havanese-em:) Nagyon kedves, játékos kutyus. Szereti ha sokat szeretgetik és játszanak vele.

Fontos, hogy te hozd el személyesen, ha lehet legyél mellette egész úton hazafelé(érdemes ilyenkor valakit megkérni, hogy vigyen el!). Nálunk édesanyám vitt el a kutyuliért, ő vezetett, én hátul ültem vele és egyszer sem sírt hazafelé, és engem tekintett onnantól a "mamájának":)

Ez fontos az első éjszakák szempontjából is...igaz, hogy az enyém velem alszik, de az első éjszakát is már végigaludta, egyszer sem ébresztett fel és azóta sem tette sose.Így érzi magát biztonságban, engem pedig nem zavar, hogy ott van:) Ha el kell menned valahova, akkor biztosan sírni fog utánad, hallani fogod, mikor becsukod az ajtót,de ez egy idő után elmúlik. Nekem most már csak akkor nyöszörög, amikor hazaérve nem nyitom elég gyorsan az ajtót:D

A táplálkozásra figyelj nagyon oda, nem szabad túl sokat adni neki. Mi ezzel megjártuk, mert nem tudtuk a pontos adagot, és főleg az én kutyusom nagyon beles, akármennyit megbír enni egy szempillantás alatt(szinte nem is rág!). Sajnos kapott egy enyhe gyomorrontást, orvoshoz vittem, szurit kapott, jobban lett utána szerencsére. Szóval az etetéssel csak óvatosan!

3-4 hetente szoktam fürdetni+naponta a lábait le kell mosni, mert odalent belemászkál a sárba.Szőrét fésülni kell, könnyen be tud csomósodni, azt meg sose fésülöd ki, max kivágni tudod:S Személből a csipát is 1-2 naponta törölni kell és érdemes venni olyan folyadékot, amivel ha lekened a szeme körül, nem fog besárgulni a szőr.

Sétáltatni sokat szoktam, naponta 5-6x is. Ha nem vagyunk itthon akkor néha besikerül a pisi,kaki. Vettem neki kutyapelenkát, de érdekes, hogy csak akkor megy rá, ha már érzi rajta a pisijét. Ennek az az átka, hogy előtte pisil máshova is, amit fel kell itatni a pelenkával.

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, szólj:)

2010. nov. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2010. nov. 25. 08:08
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem már majdnem 7 éve van.


a viselkedése szörnyű. Fiú kutya, mindenkit szét akar szedni, nagyon hisztis, ugatós, de nem harapós. Már kiheréltük, hogy nyugodtabb legyen, semmit sem változott.


öntörvényű kutya.


fürödni viszont szeret és nem igényel hosszú sétákat, ami jó, mert mi panelban lakunk.

2010. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem három éve van.

szintén kan,tűzelsi időszak szörnyű.

amig nem szokta meg nállunk a földön kellet vele aludni mert félt.

szeret más kutyákkal játszani,

az olyan kanokat akket nem ismer rögtön megugat

nagyon domináns,

megsértődik,és olyanok elbújik és nem jön oda ha hívod.

szeret furcsa helyeken aludni mint pl mosógép mögött,

2010. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!