Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aki ismeri a Pseudomugil...

Aki ismeri a Pseudomugil gertrudae nevű halat, megosztaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
A külföldi oldalakat már átnéztem, Magyar szakirodalmat és jótanácsokat nem találtam. Van egyáltalán Magyar neve?
2011. jan. 6. 22:00
 1/7 gfero ***** válasza:
100%
van magyar neve de ez nem nagyon ismert faj nálunk .kék szemű gertrudes -nek hivják.ez Ausztráliában őshonos hal kis patakokban él
2011. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gfero ***** válasza:
100%
bocsi ez kimaradt. és még papaua új guineába is található
2011. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, haladunk, de még így sem dobott ki semmit gugli barátunk. A hőmérséklet, keménység, Ph igénye megvan, de érdekelne, hogy tartható-e eredményesen, mekkora a helyigénye, mennyi a várható élettartama. Ha patakban él, erősebb sodrás kellene neki?
2011. jan. 6. 22:23
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem 3 évnél nem élnek tovább mivel ezeket a halakat behozzák vagyis nem hiszem hogy itt tenyészt valaki .a hal mérete 2-4 cm,víz ph 4-6,5 tehát nem társas aksiba való csak ha nincs még ilyen igényű halad
2011. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én a ph-t 5.2 - 7.6 közöttire olvastam. Itt:

[link]

De itt megint mást írnak:

[link]


Ezért szeretnék egy normális véleményt hallani. Red cherryk mellé keresek valami érdekességet, lehet, hogy ő nem fog összejönni. Jó lenne ismerni a pontos igényeit, mert amit te írsz, az garnélákhoz biztosan nem jó. Ráadásul a hím-nőstény arányt sem ismerem, hogy kellene tartani.

2011. jan. 6. 22:51
 6/7 Platypus ***** válasza:

Van már valami ötleted a beszerzésére? Mert nekem lehetetlen vállalkozásnak tűnik. Tudnék még pár hasonló gyönyörűséget mondani neked, pl. a Danio erythromicron, de ezekért vagy elmegy az ember egy börzére mondjuk Bécsig, vagy vár 10 évet hogy nálunk is kapható legyen.


Néhány faj, amit már láttam boltban vagy hirdetésben, és van közös érték az RC-vel vízigényben:

Girardinus metallicus

Heterandria formosa

Otocinclus cocama

Boraras urophtalmoides

Danio margaritatus

2011. jan. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aha, akvaristán foglalkozik velük egy srác, expressz.hu-n is fenn van a hirdetése, 300 Ft-ért árulja őket. Holnap fogok nála rákérdezni, kíváncsi vagyok mit mond róla, csak előbb szét akartam nézni. Aquadepóban is van most belőle, gondolom egy helyről származnak. Valószínűleg a törperazbóracsapatnál maradok amiről beszélgettünk, de nem sietek sehová, ráérek nézelődni. Mutatós kis halak, de zsákbamacskát nem szeretnék.
2011. jan. 7. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!