Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen kígyót érdemes venni...

Milyen kígyót érdemes venni háziállatnak?

Figyelt kérdés
Nyilván ne legyen veszélyes, ill. túl drága

2012. márc. 7. 11:26
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
egyiket sem bár én szeretem a kígyókat se mint háziállat........nem valami jó,mert még kicsin édes de utána már mikor felnő 1 hatalmas szörny válik belőle...
2012. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

szerintem nem mind válik szörnyeteggé, nem kedvencnek, hanem főleg vadállatként kell rá tekinteni, és mindig az igényei szerint közeledni felé... nincs kígyóm, de ha szereznék valamilyen sikló lenne az, karcsúbbak, és ha meg is harap, közel sem lenne olyan fájdalmas mint egy óriáskígyónál

szerintem siklók között nézz szét, van köztük igazán szép

2012. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért mindenek előtt avasd be a szomszédaidat is.Én pl nem örülnék,ha a szomszédomnak kígyója lenne!A kutyájuk át szokott szökni hozzám néha,nagyon birom.Egy kígyótól viszont lehet elájulnék,ha meglátnám.

De ez az én véleményem.

2012. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
0%

bocsi én voltam az 1. válaszadó de most bunkó leszek mondom ismerem a kigyókat de én nem tartanék ilyen állatot

akk valami siklót végy

2012. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgattam kicsit, és itt egy példa:

a kúszósiklók (elaphe spp.)

a kúszósiklók karcsúak, hosszúak, fogaik kicsinyek ritkán agresszívak, és stresszre sem hajlamosak... pl vörös gabonasikló, sárga vagy négycsíkos patkánysikló, amúrsikló... egy 100*40*40es viszonylag száraz terrárium egy triónak is megfelelő... táplálék rágcsálók, alkalmanként madarak... 25-30 fok, lámpa alatt 35-40...


a mai világban, ahol az összetartás fogalma szinte ismeretlen, eszembe sem jutna kikérni a szomszédom véleményét, őket sem érdekli, hogy ha az 5 kutyája az ablakom alatt ugat reggel... sajnálom hogy félsz a kígyóktól, mert csodálatos jószágok, és több megbecsülést érdemelnének

2012. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Hát igen,tényleg félek tőlük sajnos.Szépek,de csak messziről.
2012. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a királypitont ajánlom. (Persze csak ha megfelelő környezet van neki biztosítva.)

Nekünk van 2 is, együtt tartjuk már őket. A nagyobb lassan 2 éves lesz, és még csak támadó jelleget sem mutatott. Cserébe mi is csak néha zaklatjuk. (Mivel még is csak vadállat, ahogyan előttem is írták, na meg nem szőrgombóc akit dögönyözni lehet.)

Szóval a szoba díszének tökéletes.


(Ez az előzőkhöz: Ha a terrárium normálisan van elkészítve, márpedig lehet venni terrárium zárat is, kizárt, hogy kiszökjön.)


21/L

2012. márc. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A kiszökésről jut eszembe, hogy apukám mesélte, mikor gyerekkorában ők kígyót tartottak, az valahogy kiszökött (állítólag nyitva maradt a terrárium, mikor elmentek otthonról). Panelben ez ugye nem jó dolog, szomszédokat körbekérdezték, de senki sem látott kóbor kígyókat. Belenyugodtak, hogy Béci nem jön vissza. Egy hét múlva azonban meglett: végig az ágyneműtartóban pihent. (Ez mutatja, hogy egy hétig nem ágyaztak be.)


Én is a királypitont ajánlom, de ahhoz nem árt némi hely, ha valami "kompaktabbra" vágysz, az említett vörös gabonasikló szerintem kiváló lehet.

2012. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Én most vettem gabonasiklót, aranyos kis kecses dög :) 1-1,3 méterre nő meg kb. Komolyabb tapasztalataim még nincsenek róla, 1 hete van nálam. A fent emlegetett pitonról meg abszolút nem tudok nyilatkozni, szóval és a gabonára voksolok :D
2012. márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
48%
Szerintem nem érdemes kígyót tartani házi állatnak, bár volt szerencsém kipróbálni. Nekem királypitonom volt. Nagyon szelíd, bárhogy tekertem jobbra-balra, nem bántott. Simán a nyakamba tehettem, vihettem össze-vissza, tévét néztem miközben csúszott-mászott a testemen. Szerintem nagyon békés állat. Tény, hogy hiába volt zár a terráriumán, mégis sikeresen elszökött. Általában ilyenkor a fűtőtesteket célozzák meg :D.
2012. márc. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!