Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vádlin harapott egy vizisikló....

Vádlin harapott egy vizisikló. Egyenesen orvoshoz, vagy haza menjek?

Figyelt kérdés

A kutyummal sétáltunk a Duna parti susnyásban, és valszeg aludt a sikló, mikor ráléptem a farkincájára.


Szerencsére neki nem lett baja, viszont nekem hasogat aharapás nyoma, nem vérzik nagyon, nem mély de fáj egy picit.


Menjek haza és igyak kalciumot, tejet vagy mutassam meg dokinak?


Még fél óra mire haza érünk van időm eldönteni :D


2012. máj. 18. 17:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
24%
na ez jó ezért orvoshoz menni,de amúgy lehet hogy érdemes lenne pszichológushoz is elmenned hogy kibeszéljétek ezt a hatalmas traumát amin átestél mert ez nem mindennapi eset ám
2012. máj. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Egyszer én is kaptam tetanuszt, pedig csak egy gyertyára tettem egy üvegbúrát, szétrobbant és ráugrott a kezemre egy üvegszilánk. Az orvos mindenre tetanuszt ad :)
2012. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Mondjuk inkább adjon tizenöt tetanuszt, minthogy egyszer ne adjon, amikor kéne :)
2012. máj. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Ha veszett leszek akkor az 3 hónap múlva kiderül, aztán gyorsan csinálok egy képet mielőtt elpatkolnék :D


Ám ők tényleg nem terjesztenek veszettséget, csak egy rahedli fertőzést.

Úgy fáj az a sz*r kis harapás, hogy mindjárt könnyem folyik :D


Szerintetek kigyóéknál én vagyok a téma?

"Jött az a hülye csaj, körül sem nézett és úgy taposott a hátamra, mint egy viziló, aztán meg válógatott kocsis szitkokkal anyámba küldött és leült a földre jajongani." :D

2012. máj. 19. 01:38
 15/29 anonim ***** válasza:
szerintem igen
2012. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Mi az a vádli ? erdélyben nem használják ezt a szót.
2012. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Na jó de ha azt írom, hogy megharapta a pulpámat egy sikló nem sokan értenék az itteniek közül. Különben így hívják magyarul, csak hogy ezután te is tudd :)
2012. máj. 20. 00:57
 18/29 anonim ***** válasza:

XD tehát magyarán a lábikrádat harapta meg? meg amugy nem tom de itt nem nagyon mondják igy , itt ha elkezdez beszélni

a többiekkel hogy : skacok,cső,mi a pálya, akkor azt hiszik h. hülye vagy .

2012. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Jaj ne nevettess, ez már csak szőrszálhasogatás, és makaccság, meg nem akarás.


Megértik az erdélyiek a magyarországi szlenget, sőt használják is. Nyílván az idősebb korosztály hülyének nézi az embert, akár csak itt.


De sem az erdélyiek sem a magyarországi magyarok nem felsőbbrendűek a másiknál.


Ott születtem, és tudom nagyon jól, hogy az ilyen fele apă fele víz alapon mindenki megért mindenkit.


Így volt ez akkor is, és nem egészen egy hónapja is. Azóta meg nem hinném, hogy ebben radikális változások lettek volna.

2012. máj. 21. 17:21
 20/29 anonim ***** válasza:
igazad van de ez tájegységenként változik , ugy mint Székelyfoldon , Partiumban , Mezőségben , Kolozsváron és a többi nagyvárosban , Bányaságban és a Bánátban teljesen más.
2012. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!