Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek milyen hazai fajt...

Szerintetek milyen hazai fajt kezdjek el tenyészteni, melyik a legkönnyebb?

Figyelt kérdés

tudom hogy védett állatok, nem is kereskednék vagy forgalmaznám őket. hanem tavasz elején elengedném majd őket (a kicsiket) , tehát amelyikek születnek azokat elengedném.

illetve még azt szeretném kérdezni hogy a nemek hogy legyenek. kígyot azt nem szeretnék. max. kockás siklót , azt amugy is van honnan mert van egy tó , a közelben ami teli van velük de a területet ki akarják építeni. ami még szóba jöhet:fürge gyík,zöld gyík,fali gyík,kuszma, vagy varangy. de ha van még 5let az is érdekelne.



2012. máj. 31. 17:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
a kerti tó kb. jövőre lenne kész. Ennek a populácionak meg kb. ugy 2 évet saccolok. már elkezdték az egyik helyen az épitést , a másikon meg mezőgazdasági terület van , amit elhanyagoltak , ezért most sok a fácán , és a fácán miatt a róka , ergo. mind2 csak rossz a gyikokra nézve.
2012. jún. 1. 21:33
 12/14 anonim válasza:
Szerintem személyes tapasztalata senkinek nincs (magán személyekről beszélek) mivel védett szinte az összes Magyarországon élő állat faj szerintem ha van szabad időd akkor vegyél magadra terepbe illő öltözék ami azt jelenti hogy nem élénk színű és fogj egy távcsőt+jegyzetet és figyeld meg őket a saját élőhelyükön és később ha mégis tartani szeretnéd akkor szerezd be a szükséges engedélyeket és a megszerzett kinti tapasztalatot össze zsugorítva egy terrárium szobába valósítsd meg , én az Egerész-ölyvekkel voltam így hogy tartani szerettem volna de kellene hozzá solymász engedély + ha vadászat közben is szeretném látni a madarat akkor még kellene egy vadász engedély úgy hogy inkább tartom a kapcsolatot a közeli nemzeti park igazgatóságával és hébe-hóba viszek ki a vadászmezejükre plussz eleséget mellette minden nap kijárok hogy megnézzem hogy vannak és így mindenki jól járt.
2012. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy vagytok vele de szerintem hülyeség az, hogy stresszesek meg, hogy nem esznek fogságba. Nálam 3-4 hónapja vannak fürge gyíkjaim. Nyár elején párosodtak és a nőstény lerakott 6-7 tojást a terráriumban. Most az a kérdés, hogy mennyi fog kikelni. Ha megszokják a helyüket (ami nálam pár nap alatt megvolt) akkor elég nyugisak.Csak hirtelen mozdulatokat ne tegyünk! A hím már kézből eszik.
2012. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszi ,
2012. szept. 2. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!