Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi baja az ékszerteknősömnek?

Mi baja az ékszerteknősömnek?

Figyelt kérdés
Akváriumban tartunk két sárgafülű ékszerteknőst, és a nagyobbik amelyik valószínűleg nőstény pár hete meg van bolondulva. 2-4 éves lehet (szerintem nem ivarérett) és kiakar jönni a helyéről, amikor pedig kivesszü a szőnyegen próbálja beásni magát. Szabadon kéne engedni...?
2012. jún. 3. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Mekkora az akvárium?Van szárazföldi területük?


Amúgy lehet,hogy tényleg ivarérési gondjaik vannak,a fogságban tartott tekik gyakran rendellenesen vagy soha nem érnek meg,és ilyen furcsa zavaraik lesznek.Legyenek meg a rendes életfeltételeik,amiket írtam és azon túl is,és akkor komoly zavar nem lehet a viselkedésükben.Az én teknőseim is furcsák néha,az egyik például udvarlási mozdulatokat mutat a kajájának,a kicsi kergeti a nagyobbat-a legtöbb őrültséget nálam is egy sárgafülű csinálja-,ha pedig embert látnak,teljesen elvesztik a fejüket,mindenáron ki akarnak jönni.Te döntsd el,hogy szerinted mennyire komoly amit produkál,nem biztos hogy feltétlenül foglalkozni kell vele.


Ha elég nagy az akvárium és minden feltétel teljesül amit igényelnek,akkor elvileg megszűnhet ez a dolog.Még az is lehet,hogy tojást akar rakni.Tedd rá ásható földre,és meglátjuk mit tesz,ha ki akarja adni magából a tojásokat,csak akkor fogja megtenni,ha van rá erre alkalmas helye.Ezt pedig jobb ha megteszi mert ha sokáig bent van akkor betegséget okozhat.


A szabadon engedést pedig (ha csak nem az eredeti helyén,ha jól tudom Dél-Amerikában teszed meg) egyáltalán nem ajánlom,csak kétféle módon sülhet el,és egyik sem jó.Vagy elpusztul,ha pedig mégsem,akkor túlélésével csak gyarapítani fogja azon behozott és elengedett ékszerteknősök számát,amik kiszorítják az őshonos mocsári teknőst hazánkból.

2012. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igy van elozo valaszolo tokeletesen leirta :) tolts meg egy nagy lavort felig fold homok esetleg tozeg keverekevel,es mikor ki akar jonni, tedd ra. Lehet tojasokat fog rakni :)
2012. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
am nalam is udvarol a kajanak pedig mar 10eves... :D
2012. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem mondod? :D Rázza a körmeit a tied is? Az enyém is,főleg ha már nem akarja megenni,pedig elő sem jöttek rendesen a nemi jellegei. A kis hormonzavaros XD.
2012. jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hat nagy az akvarium de csak egy ko van bene.... Egy kisebb akvariumba tettem homokot meglatom milesz :D de mondom eleg fura mert elv. Nem ivrerett de megis azt csinalja mint tojasrakas elott o.O
2012. jún. 4. 16:10
 6/8 anonim válasza:
rakd őt homokkal teli teráriumot hátha tojást akar rakni
2012. jún. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Langár válasza:
A teknősnél lettek valami fejlemények??
2013. júl. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Am szerintem tegyél neki nagyobb szárazföldet, ne csak egy követ. Az egyik ismerősömnél a kövekre is raktak tojást, csak sajnos későn vették észre őket.

Am vannak fejlemények? :)

2013. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!