Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell elhelyezni egy...

Greh kérdése:

Hogyan kell elhelyezni egy szakállas agáma terráriumában az uvb fényforrást?

Figyelt kérdés
Üdv! Nemrégiben vásároltunk egy szakállas agámát, és a tenyésztőtől azt a javaslatot kaptuk, hogy 2 külön lámpát rakjunk a terráriumába: egy szabvány lámpát (melegítésre), és egy UVB izzót. A két lámpa jelen pillanatban a terrárium 2 vége felett helyezkedik el, így viszont az állat gyakorlatilag folyamatosan a melegítő lámpa alatt tartózkodik, és félek, hogy nem kap elég uvb-t. Szerintetek rakjam egymás mellé a 2 lámpát?
2012. jún. 4. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, rakd egymás mellé.
2012. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
vagy vegyél egy terrarisztikai izzót ami 2 az 1 ben :)
2012. jún. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Néztem most a börzén, de amit ott adtak volna, az 17 ezer forint,ami azért kissé erősnek tűnik... Ez a megoldás a töredékéből született.
2012. jún. 4. 19:07
 4/9 anonim ***** válasza:

2 az egyben az a 126 W Exo-Terra Solar Glo?

Az nem éppen villanyszámlabarát.


Egy 15-26W Repti glo 2.0 + egy 50W Heat Glo infralámpa feleannyit fogyaszt és ugyanazt tudja.

2012. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Felállás per pill (még csak 1 napja van nálunk) 1 db 13w-os repti glo, plusz egy 60-as tungsram..
2012. jún. 4. 19:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Jah,és a tungsram ofkorz nem infra.. Azt nem mondták,hogy kéne... :S
2012. jún. 4. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:
A sima izzó is jó ha elég meleg.
2012. jún. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Infra annyiból jó, hogy én tudok vele 33 fokot is csinálni a napozó részen, pedig elég magasról süt, kb 50cm-ről.

Nekem nem szakállasagámám van egyébként, hanem törpe gekkók , de azok is sivatagi hüllők. Nem tudom hogy a szakinak pont hány fok kell, de biztos le van írva neten.

2012. jún. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
28-34 fok kell neki, a napozón lehet melegebb is. Annyi meg is van neki... De létezik,hogy csak a farka kezdett el vedleni?:D Eléggé úgy tűnik..
2012. jún. 5. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!