Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves mini testü Yorki szuka...

2 éves mini testü Yorki szuka kutyám most tüzel nem tudom merjem-e elvinni pároztatni? Ha valakinek van ilyen fajta és tud tanácsot adni azt megköszöném. Még soha nem volt fiu kutyához! A kutyám sulya még 2 kg sincs!

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

A kutyád egy standard hibával rendelkezik. Tenyésztésből kizáró hiba. Ne fedeztesd!

Az se biztos, hogy képes lenne kihordani egy almot...

2012. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ne fedeztess, inkább ivartalanítsd.

A tenyésztésből is kizárják az ilyen egyedeket.

2012. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 kilós yorkim van, simán kihordott volna egy alomnyi kölyköt, de annál sokkal jobban szeretem, minthogy kitegyem őt az ellésnek, és ennek a több hónapig tartó macerának.

Ivartalanítva van, és tudom, hogy a lehető legjobbat tettem vele. Neked is ezt javaslom!

2012. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Ne pároztasd! Inkább ivartalaníttasd és akkor a tüzeléssel se lesz gond.

Amúgy mit csinálnál a kölykökkel? Eladnád? Nincs olyan, hogy mini yorki, az ilyen miniatűr kutyák nem felelnek a fajtastandardnak. Másrészt, amit te csinálnál az szaporítás. Hagyd meg a pároztatást a tenyésztőknek, akik értenek hozzá és nem hozatnak világra egy adag "selejt" kutyust, ráadásul a tenyésztőnél törzskönyvet is kapnak.


Szóval inkább ne, a kutyád érdekében is, ne gyötörd a vemhességgel a kicsi testét.

2012. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Tudom, hogy nagyon szeretnél kutyababázni, de pont azért zárják ki a tenyésztésből a túl pici yorkikat, mert a tapasztalat azt mutatta, hogy a picik sok esetben légcsőszűkülettel, szívbetegséggel, idegi rendellenességgel, epilepsziával vagy nagyon törékeny csontozattal születtek, az élet csupa szenvedés volt nekik. Sok esetben az anya belehalt a szülésbe, vagy elhalt benne egy magzat, ami hullamérgezést okozott, elpusztult a többi pici is a méhben és végül az anyuka is.


Ha kiskutyákat szeretnél nevelni, vedd fel a kapcsolatot a legközelebbi menhellyel! Egész almokat dobnak ki, rengeteget segíthetsz, ha pár hétre befogadod őket, gondozod őket, családi környezetben nevelkedhetnek, nem egy rideg ketrecben. A menhely minden költséget állni szokott.

2012. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A "mini" azt jelenti, hogy fejlődésben visszamaradt, és/vagy valami genetikai betegsége van. Sokszor -a túltenyésztést okozó szaporítók miatt, ahonnan a tiéd is van- ez idegi betegségekkel, gondokkal is járhat. Ha genetikai betegségről beszélünk, tovább öröklődhet a kicsikbe, de akár ez, akár csak alulfejlett a kutyád, a kölyköket nem valószínű, hogy ki tudná hordani. Ő is, a picik is belepusztulhatnak. Nem hiába zárták ki a standardból és a tenyésztésből a normálnál kisebb súlyt és méretet, hisz veszélyes a kutyára. Szóval "mini" nem létezik. De hajrá!
2012. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek én is féltem azért nem merem fedeztetni,de eddig még nem csinált ilyeneket mint a fiu kutyák .

Leülök és máris a karomon csüng és mozdulatokat tesz mint a fiu kutyusok.

Remélem hamar elmullikez a kis idő aztán a dokival megbeszélem az ivartalanitást és a költségeit.

2012. febr. 7. 14:14
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Ezt nem tüzelés miatt csinálja, kutyáknál ez a dominancia kifejezése! Ha ilyet csinál, azonnal szidd le, tedd le a földre, és pár percig ne foglalkozz vele, ne engedd magadhoz. Olvasd el ezt is, igen hasznos:

[link]


Nagyon jól teszed, hogy ivartalanítod, ezzel jelentősen csökkented az emlőrák kialakulásának kockázatát is!

2012. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez dominancia kérdés. A kutyád nem fogad el téged vezetőként, sőt, rangban jóval alacsonyabb helyen állsz a falkában számára. Ezt erősen tiltani kell és csinálj lehetőleg minél több dominanciai gyakorlatot. Az ivartalanítás nem feltétlenül segít, esetleg kicsit könnyebben kezelhető lesz tőle.
2012. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a tüzelés miatt van. A kutya így fejezi ki a dominanciáját. Ne engedd neki, szólj rá, óvatosan, de határozottan told el, és parancsolj rá, hogy nem csinálhatja.

Nekem van a 4 kilós kutyám, ő is megpróbálkozott ezzel 5 hónapos korában, pedig akkor még nem is volt ivarérett. A párzómozdulat ösztönösen bennük van, kanokban, szukákban egyaránt.


Örülök, hogy Te megfogadod a jótanácsokat, hidd el, jót akarunk Neked és a kutyusodnak is. Az ellés megviseli a kutya szervezetét.

2012. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!