Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy gyíkot, megtartha...

Találtam egy gyíkot, megtarthatom-e? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Találtam egy leszakadt farkú gyíkot ami a gyíkokhoz képest viszonylag kicsi. Az a kérdésem, hogy amíg visszanöveszti a farkát addig megtarthatom-e, és ha igen akkor mivel etessem?
2012. szept. 8. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg idei fiatal. Jogilag nem szabadna megtartani (minden hazai gyíkfaj védett), de amíg nálad van, addig kisméretű sáskával, lisztkukaccal, csontival, tücsöklárvával (egyszóval megfelelő méretű élő rovareleséggel) etetheted.
2012. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Adtam neki 2 hangyát azt megette. Még annyit, hogy nem mozog (vagy csak alig, ha megfogom) és félek, hogy elpusztulhat.
2012. szept. 8. 19:29
 3/4 A kérdező kommentje:
1. kommentelő: hol tudom azokat beszerezni?
2012. szept. 8. 19:30
 4/4 anonim ***** válasza:
engedd el szerencsétlen állatot, a farka visszanő, nem kell ápolgatni, valamint védett, és ha egy kedves barátod felnyom poénból valami hatóságnál, jó esetben még meg is büntetnek
2012. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!