Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen lámpát vegyek ékszertek...

Milyen lámpát vegyek ékszerteknősömnek?

Figyelt kérdés

A kérdés az hogy eddig volt 2 kis tekim, de sajnos az egyik múlthéten elpusztult.

Most akarok neki lámpát venni de nem tudom hogy milyet 1 éves a teknős.Milyen való nekik?


2012. nov. 27. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Hát, igazából az enyémeknek nincsen semmilyen, nem feltétlenül kell.

Miért pusztult el a teki? Biztos vagyok benne, hogy nem a lámpa hiánya miatt! Ha együtt tartottad őket, én elvinném a másikat orvoshoz, nehogy valami fertőzés legyen a háttérben.


Amúgy persze nyugodtan vehetsz neki lámpát, hiszen annak csak örülni fog :). Valami olyan kell, ami meleget ad, de biztonsággal otthagyhatod (nehogy felgyújtson valamit, figyelj oda arra is, hogy függöny stb. ne legyen a közelben!). Fontos, hogy ne fogyasszon túl sokat.

Én e körben is elsősorban az állatorvosnál, majd egy üzletben érdeklődnék. (Azért nem rögtön az üzletben, mert akkor rád akarják sózni a legdrágábbat. Jó, ha előre van legalább valami elképzelésed.)


Másik: azt gondold még végig, hogy mivel etetted őket, kaptak-e elég vitamint? A hal az nagyon fontod, imádják is. Lehet szárított, az kevésbé macerás, és nem is olyan büdös, mint a fagyasztott, de ugyanolyan jó. Viszont ne csak ilyen "mű" tápokon tartsd: pl. a teknős müzlinek nevezett színes kis csíkok jók néha, de ne ez legyen a fő táplálék.

2012. nov. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell... azért nem ártana ha kapna fényt, hiszen szeretnek sütkérezni.

Én egy kis asztali lámpát használok, amit az akvárium fölé hajtok és annyi. Nagyon imádják. :)

Ha mindneképp venni akarsz, valami spécit, akkor van olyan, ami ilyen műanyag tetős és azt lényegében rá kell pattintani az akváriumra.


wikipédia:

"Napközben a kiugró tetején a hőmérséklet 35-39°C között kell legyen. A legjobb hőforrás egy UV-B lámpa, amit bármely háziállat kiskereskedésben megvásárolhatunk. Tegyük a lámpát a tartályra a kiugró rész fölé és hagyjuk ott napközben, éjszakára pedig kapcsoljuk ki."

2012. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és az a teknős müzli szerintem nagyon nem jó... már vagy 3 félének is elolvastam boltban a tartalmát és volt benne egy pár E betűd dolog.

Na hát műanyagra aztán nincs szükségük.

2012. nov. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszok. :D

Eddig szárított hallal etettem őket meg ilyen "szívmix"-el amit a kisállatker.-ben javasoltak...

Mással nem is igen esetleg havonta egyszer kétszer szúnyoglárva.

A teknős szerintem azért pusztult el mert sokáig nem voltam itthon és nem lett kitakarítva a víz/cserélve.

És lehet be vízkövesedett és az a tüdejére / szívére ment azt olvastam róla...

Lámpát meg majd nézek valahol.

Köszi a válaszokat még egyszer. :)

2012. nov. 27. 20:44
 5/5 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de ha vannak állataid, miért nem nézel utána annak, hogy hogyan kell gondozni? pl annak ellenére, hogy a boltok tele vannak tömve ilyen vackokka, kb. tilos szárított kajákat adni a teknősnek. csakis HAL - HAL - HAL - HAL! nem szárított, nem őrölt,szívott,festett,kibelezett, hanem az igazi fagyasztott apróhal mindenestül!


a másik: lámpa kell neki. ennyi komfortérzete legyen már szerencsétlen állatnak, ha egyszer be van fogva. kerámiafoglalatosat vegyél, és bele valamilyen uva uvb izzót.

2012. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!