Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A királypitont lehet etetni...

A királypitont lehet etetni hosszútávon felvágott nyers hússal?

Figyelt kérdés

Kígyót szeretnék, és sok helyen olvastam hogy a királypiton ajánlható kezdőknek, mert kezessé nevelhető és egyszerű tartani. Viszont van egy problémám: édesanyám halálosan retteg az egerektől és minden más rágcsálótól... :(

Nyers hússal nem lehetne etetni? Elvégre az egér is nyers hús... :/

Felkockázva, esetleg vitaminporozva jó lenne?

Vagy ha semmiképp, akkor ajánlanátok olyan kígyófajt, mit nem nehéz tartani és nem rágcsálókkal táplálkozik? (hanem pl. rovarokkal)

Köszi!



2013. febr. 1. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Hosszú távon semmiképp. Még, ha el is fogadja a nyers húst, az akkor sem fedezi minden igényét. Az egér sem csupán hús, hanem megannyi más elemet is tartalmaz.

A fagyasztott egértől is irtózik?

2013. febr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nemhiszem hogy megtűrné a fagyasztóban... :(

És ha vitaminporoznám? Sehogyansem?

2013. febr. 1. 17:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sosem hallottam olyat, hogy valaki nyers húson tartotta volna a kígyóját, legfeljebb szükség megoldásként, egyszer-egyszer.

A halászsikló nem geret eszik, viszont nem is kezdőknek való, és képtelenség kézhez szoktatni.

2013. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Francba... Pedig úgy szeretnék egy ilyen csúszómászót...

Esetleg úgy lehet venni az egeret, hogy már... fagyasztott...?

Talán úgy lehet hogy rá tudnám venni...

2013. febr. 1. 17:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy veszem egy ideje.
2013. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Á, reménytelen... Köszi a válaszokat.
2013. febr. 1. 20:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Fagyasztott egeret lehet kapni, csak több vele a macera (felolvasztani, belengi a szaga az egész szobát). Én olyat is hallottam, hogy valaki hallal etette, de nem tudom, ez mennyire jó hosszú távon :S


Valami nagyobb gyík lehet jobb választás lenne etetés szempontjából.

2013. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudjátok, vidéken is lehet venni fagyasztott egeret?
2013. febr. 2. 17:06
 9/9 anonim ***** válasza:
A kígyó nem fogja megenni a nyers húst.Mivel nincs egér szaga,nem mozog,és nem meleg.Fagyasztott egér tényleg macerás.Tárolni a hűtőben,majd felolvasztani és felmelegíteni hajszárítóval,majd egy csipesz segítségével az egér előtt lengetni,amíg rá nem kap.Jobb ha megbarátkozol az élő eleség gondolatával,ha kígyót szeretnél.
2013. febr. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!