Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A teniszlabda tényleg káros a...

A teniszlabda tényleg káros a kutyák fogára hosszútávon?

Figyelt kérdés
Elvileg valami olyasmi van az anyagába ami nem tesz jót a fognak! Igaz ez?
2012. okt. 1. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám labdafüggő van neki több teniszlabdája már 4 éves és semmi baja nincs a fogainak..:O nem hiszem hogy ez a dolog igaz lenne, bár mondjuk Ő lehántotta a külső borítást a lasztikról :D
2012. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hülyeség..

Kutyámnak kitűnőek a fogai,pedig egyik lételeme a teniszlabda.

2012. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy gondolom h lehet benne valami - én nem is adok emiatt teniszlabdát a kutyáimnak. Mert a teniszlabda anyaga és a por/homok/kosz rajta egészen finom szemcsés smirglit képez ami koptatja a kutyák fogát hosszútávon.
2012. okt. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2012. okt. 1. 22:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a teniszlabda igen szépen a nyáltól homokos, földes lesz, azok a kutyák, akik szeretik csócsálni a labdát és gyengébb a fogzománcuk, valóban lekoptatják vele az évek során a fogukat.Odaadni labdát szétszedő kutyának pedig azért veszélyes, mert a külső lebontható és némely kutya, ha lenyeli, bélelzáródást és a gyomorban maradását okozhatja.
2012. okt. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-össel egyet értek. Ha nem "rágózik" a labdával, akkor lehet, hogy nem árt, de a mi egyik kutyánk pl. nagyon szereti rágcsálni a labdáit, ez meg is látszik a fogain, le van kopva a végük, pedig még csak 3-4 éves kb. (Nálunk nem kapott teniszlabdát, még az előző helyén koptatta így le) Nagyjából így néznek ki a fogai: [link]

a cikk amúgy pont a teniszlabda témát boncolgatja.

2012. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a teniszcélra árult teniszlabdák tartalmaznak üveggyapotot is, ami orálisan adagolva ugye nem a legtermészetszerűbb, vagy legegészségesebb dolog. plusz a nyálas labdára szépen fel tud tapadni mindenféle por, kavics, ami smirgliként csiszolja a kutya fogait. nem ettől fognak két éves korában kipotyogni, de hosszú távon számíthat.

én egyébként azért nem használok teniszlabdát, mert egyszerűen nem éri meg. a kutyáim keményen fognak és egy ilyen játék kb. 10 percet él meg... utána vagy kilyukad, vagy kettészakad a belső gumija, ezután még kábé öt percükbe telik és ketté is szabták. próbálkoztam kutyáknak gyártott teniszlasztival is, de hasonlóan rövid pályát futott.

szóval a magam részéről a tömör gumiból készült, rücskös külsejű, nagyobb méretű labdákat szeretem (pl. gappay), ezeknek maximum kiszakad a madzagja a használat során, de a labda nem sérül még az én pit bulljaim szájában sem.

2012. okt. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is hallottam nem akárkitől, hogy csak kölyök kutyának adjunk teniszlabdát, mert a fogainak nem tesz jót. Kölyöknél nem számít annyira, mert úgyis le fogja cserélni a fogait Én biztosan tartanám magamat hozzá.
2012. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!