Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Heló! MIÉRT NEM ESZIK A TEKNŐSÖM?

Heló! MIÉRT NEM ESZIK A TEKNŐSÖM?

Figyelt kérdés
még csak két napja hoztam haza a sárgafülű ékszertekimet tudom nem sok idő ahhoz hogy megszokja de nem eszik semmit egy falatot sem a tápokttól amiket lehet kapni szerintem hányna :) mondták a nyers húst a halat de azt sem akarja mit tegyek? +mindig menekül, elbújik és nem csinál semmit nem uszkál vagy nem is tudom segítsetek nekem pls :/
2013. márc. 12. 14:48
 1/6 anonim válasza:

Szia.Én tegnap hoztam haza este.És este már megevett egy nagy szárított halat.És reggel is evett.És ma délután is.


Mindene megvan??Jó a vize??

2013. márc. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nekem már 8 éve megvan egy tekim! A tekik kajálásáról: A fogságban tartott teknősöknél nagyon fontos szerepet kap az etetés. Az etetés mindig rendszeres legyen és ne legyen egy oldalú!

A legfontosabb, hogy sosem etessük teknősünket parizerrel, nyers hússal vagy bármilyen szalámival, mert az ékszerteknősök szervezete nem alkalmas az emlősök húsának emésztésére!

A friss növényi táplálék pont olyan fontos a teknősök számára mint az állati táplálék, ezért ezt sose hagyjuk ki a listánkról! Ennyit tudtam segíteni! :D

2013. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

huha pedig én adtam neki nem rég husidarabokat és megette,:( hogy érted azt hogy egyoldalú??

igen meg van mindene ami csak kell vagy is amit mondtak a kereskedésben az mind meg van

ő az első állatom nem tudok róla sok mindent és még nagyon kicsi azt hiszem mert fele akkora mint a tenyerem :D nagyon aranyos *-* akkor vegyek neki száraz halat? holnap első dolgom lesz! de akkor nem értem miért azt mondta hogy ez a rossz tám nagyon jó neki szeretik csak jót mondott de nem is ette :S hm.. kicsit szomorú vagyok ezek miatt most!

2013. márc. 12. 21:04
 4/6 A kérdező kommentje:
jah a vize nem mondták milyen vizbe kell raknipróbáltam közép hőmérsékletűbe rakni nem tudom jó e neki remélem jó
2013. márc. 12. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Tegyél a vízbe hőmérőt, vagy automata vízmelegítőt és 25-28 fok között legyen a víz.

Legyen kimászó és és lámpa ahol napozhat.

Minden nap ugyan abban az időben próbáld etetni, és majd szépen lassan megszokik.

Ahogy írták a fő táplálék a hal.

2013. márc. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

na szóval valamennyire utána jártam én ennek jobban és lehet neki adni húst párizsit stb.. mivel hogy a teknős ragadozó állat ezt ma tudtam meg :/ egyébként csak a csirkemell filét eszi meg semmi más vettem neki halat meg már vagy 4 féle tápot és csak a husi KÖSZÖNÖM AZÉRT HOGY SEGÍTETTETEK

a 25-28°víz nem lesz neki túl meleg?

2013. márc. 14. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!