Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék egy tekit, milyen...

Szeretnék egy tekit, milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Én sárgafülű ékszertekire gondoltam.

Olyan teknős kellene ami olcsó (2-3000Ft) az akváriumába nem igényel lámpát, szűrőt meg ilyeneket, tehát az akváriumot is viszonylag olcsón szeretnénk berendezni.

És nem foglal sok helyet!! mert szobába lenne.

tehát ne is nőljön nagyon nagyra, de azért lehessen látni szabad szemmel is :D ;) (pl.10-15cm páncélhossz)

várom az ötleteiteket


2009. szept. 14. 17:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Bocsi de azért nem mind1 hogy milyen dolgokkal szereled fel.Veszel egy olcsó szűrőt ami már 2 nap múlva tönkre nem mind!Azért nem csak a pénz számít hanem arra is kell gondolnod hogy a tekinek jó legyen te meg csak arra gondolsz hogy olcsón összedobj valamit neki bocs de én is azt mondom hogy maradj a plüssnyuszinál mert szegény teki nem fogja sokáig bírni!!! Nah pááá!
2009. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Jaj maradjak a plüssnyuszinál bla bla bla... xDxDitt mindenki bunkó, csak azaz 1 válaszoló volt normális... komolyan azt gondoljátopk h majd teki helyett plüssnyuszit veszek???!!! Nem vagytok normálisak!!!

kösznöm szépen, a bunkó válaszokat mellőzzétek, vagy injább ne is válaszoljatok nem kérek több bunkó választ!!!! nah pusza

2009. szept. 19. 12:19
 13/18 anonim ***** válasza:

Nekem is sárga fülűm van...Nagyon tudom ajánlani...

Nekem melegebb a szobám úgy hogy nincsen neki vízmelegítője!De szerintem nem is nagyon kell...Lámpám sincsen,de a rendes lámpámat az íróasztalit főlé szoktam rakni 1-2 órára..Ez így pont jó neki.Szerintem!Az ajzat és a kimászó azt úgy oldottam meg hogy szedtem köveket amiket megáztattam ecetes vízbe...Az akvárium meg kijön 3-5 ezer forintból..De mintha azt mondtad volna hogy volt már tekid..Ha volt akkor már nem is kell akvárium..Így csak a tekit kell megvenned és a kaját neki!Etetése nagyon egyszerű:Én mindig kirakom egy másik edénybe hogy ne keljen majdnem minden nap etetnem és hogy ne büdösödjön..Ha végzett az evéssel ő mindig próbálkozik a kimenéssel vagy odaáll a tálnak a széléhez!Ilyenkor tudom hogy végzett ezért átrakom vissza az akváriumába!Ilyenkor csak akkor lesz koszos a vize ha űrit.És egy pár cm-es tekitől mit vár az ember vagyis felesleges az elején neki szűrőt venni...

Na igen és mivel etetem:Van ilyen Heti menü tekiknek..Abból az enyém nagyon szereti a szárított halat

Sok sikert a teknős neveléshez!

A.

2009. okt. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ! sokat segített :)
2009. okt. 5. 19:16
 15/18 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok...És használtan is tudsz neki venni akváriumot egy nagyobbat ami különben 15 ezer forint 6-7-ből megúszod...
2009. okt. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 LN09 ***** válasza:

Nem olvastam végig a hozzászólásokat.

Olcsón akarsz venni teknőst és hozzá cuccokat. Ez idáig rendben van. Akkor ékszerteknőst kell venned. De belegondoltál, hogy annak a költsége sem olcsó? Ugyanúgy lámpa meg fűtés kell nekik. Ráadásul igen sűrűn kell cserélni a vizet.

Nem bántásból, de eleve nem olcsó egy teknős és a plusz dolgok. Tényleg a plüss teknős a legolcsóbb.

2009. nov. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 LN09 ***** válasza:

Megint én vagyok, picit visszaolvastam. Ez a leghülyébb szöveg, hogy " a természetben sem kapnak meg ezt meg azt meg amazt, meg nincs fűtésük"


Azért gondolkodj el azon, hogy ezek az állatok természetes körülmények között nem magyarországon egy panel vagy tégla vagy családiházban nőnek fel, hanem meleg éghajlaton. Ezért kell nekik megadni a min. feltételt, hogy legalább melegben legyen, és a lámpa nem csak azért kell nekik, hogy melegben legyenek, hanem mert ebből veszik fel télen a D-vitamint, meg, hogy ne puhuljon be a páncéljuk. Ha nem veszel neki semmit, és beteg lesz, az állatorvos nem kevés pénzért fogja meggyógyítani... Amiből már tudtál volna felszerelést venni neki.

Gondolj arra, hogy ha téges kiraknának az északi sarkra, meddig élnél túl egyedül? Mivel ember vagy, megoldanád, de az a szerencsétlen teknős nem fogja magától megvenni a cuccokat.

Más, meg nem rosszindulatból ír "bunkó" válaszokat. Te is elég furán fogod fel. Segíteni akarnak és leszólod őket. Ha nincs meg a feltételed, hogy teknősöd legyen, ne tarts, ennyi. Miért kellene szenvednie?!


Ha akarsz lepontozhatsz, lebunkózhatsz, de hidd el többen adnának nekem igazat, mint neked.

2009. nov. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

jajj haggyatok már!!!!! plüss teknős jaaj azt veszek igazi helyett mi??????????? ÉS KÉPZELJÁTEK MÁR TÖBB MINT 1 HÓNAPJA VAN TEKNŐSÜNK ÉS NAGYON JÓL ÉRZI MAGÁT, NINCS SZÜKSÉGEM A SEGÍTSÉGETEKRE MERT MÁR VAN NA BUMM!!!!!!! ÉS VAN VÍZMELEGÍTŐJE IS

KÖSZÖNÖM SZÉPEN NEM KÉREK TÖBB VÁLASZT!!!!!!!!!!!!!

2009. dec. 2. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!