Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Legyek szaporítása?

Legyek szaporítása?

Figyelt kérdés

Békáknak szoktam venni lárvát ami be van dobozolva és abból kelnek ki a legyek. A terráriumba engedem be őket, onnan nem tudnak kijönni. Viszont elég drága egy doboz légy.

Jobb lenne ha magam szaporítanám, csak nem tudom hogy lehetne kivitelezni, hogy ne árasszam el az egész lakást legyekkel. Van rá ötlet? Akik szaporítják, hogy csinálják?


2013. márc. 13. 15:12
 1/10 intrepid ***** válasza:
Szaporítsál lárvát: darab húst tegyél ki nyáron, olyan helyre, ahol beköpik a legyek. Összeszeded a lárvákat, azok meg kikelnek.
2013. márc. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó, de nincs kertem. Ha csak bedobozolok legyet hússal és berakom a sufniba?
2013. márc. 13. 18:53
 3/10 Platypus ***** válasza:
100%
Nyüveket lehet szétfőtt zöldségen+macskatápon is tenyészteni. Kevésbé büdös és fertőzésveszélyes, és állítólag a vitamintartalmuk is jobb. Vegyél röpképtelen legyeket, azok nem másznak szét.
2013. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt egy nagyon jó leírás a cukoroldaton történő tenyésztésről (előnye, hogy nem büdös) : [link]
2013. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. márc. 14. 18:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel a lakóhelyed környékén van horgászbolt. Na már most ott szerintem biztosan ehet venni csonti kukacot (légylárva) kis dobozban árulják és ha felnyitod csak úgy hemzseg. Költsége az 50 Ft-tól 150 Ft-ig terjed kb. Egész egyszerűen felnyitod, dobsz be neki valami száraz kaját és lecsukod. Még a kaja is elhagyható. Hűvös helyre teszed, a dobozt nem nyitogatod, csak mondjuk egy hét eltelte után. Addig tartogatod lezárva a dobozt, amíg azt nem látod, hogy a mozgó kukacok be nem bábozódtak. Ha ez is megtörtént akkor nem sokra rá a báb kikelés kirepülnek a legyek.

Ennek a módszernek az előnye, hogy a kukacokat készen kapod, a dobozt csak tárolni kell ami nem igazán szagos. Vársz egy kicsit türelemmel és sok-sok legyed lesz. Akár még télen is.

2013. márc. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ott a "pont" Natrixnál, horgászboltban "kilószám" lehet venni csontit és tényleg nem egy nagy összeg.
2013. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
A horgászboltos csontit nem éppen vitamindús kaján tenyésztik, így a belőle kikelő legyek tápértéke sem a legjobb.
2013. márc. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam már arra is egyébként, de lehet, hogy az túl nagy légy, ami abból kikel. A békáknak valamivel kisebb legyet szoktam venni, csak nem kérdeztem meg, hogy ezek milyen legyek. Imádják, jobban mint a tücsköt, de azért adtam azt is, mert még kis tücsköm elég sok van. A legyek jobban fogynak.
2013. márc. 15. 00:23
 10/10 A kérdező kommentje:

Adtam a legyeimnek baracklét és beleszórtam tejport.

Azt eszik most.

2013. márc. 16. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!