Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy négy éves rottinal elerhet...

Egy négy éves rottinal elerhetem, hogy én legyek a "falkavezer"?

Figyelt kérdés
Nem én vagyok az eredeti gazda. Tehát mindketten újak lennénk egymásnak .
2013. márc. 12. 05:45
 1/7 anonim ***** válasza:

értesz hozzá ?? lelkileg,mentálisan ,és fizikailag képes vagy megnevelni egy rotit ??

vagy csak egy amatőr kutyás vagy ,aki szeretne egy komoly állatot?

hogyan érheted el ??

úgy ,hogy megtanulod ! és a tanultakat alkalmazod .

pl: kutyasuli.

ha, ezek nem tetszenek,és a sok okos tanácsot meghallgatva,mégis rosszul döntesz,sőt félreneveled, hát a roti egy erős wessenű kutya ,hamar rá fog jönni, hogy ki a gyengébb :)

2013. márc. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A kutyasulin gondolkoztam. Ki is néztem egy jót . Bár nekem a szemlyi edző jobban tetszik , hogy ő jönne ki hozzánk .

Beismerem. És nem is fogok mentegetozni, volt kutyusom, de nem rotti. De elég értenek és erősnek érzem magam , hogy egy nagy felelősséget a kezembe vegyek. Nem tegnap álmodtam meg , hogy szeretnék egy rottit. Vártam , hogy meglegyen minden ami szükséges . Pénz sulira vagy szemlyi edzore, nagy hely kertel. És begyujtottem néhány tapasztalatot.

A tervem ( ha szerintetek nem jó vagy valami , ne lehurogjatok, higyjetek el ha tudom , hogy az kutya nem való nekem akkor csak a kutyus jár rosszul , inkább körülnézek egy könnyebben kezelhetobb kutyaert :) ) tehát : sok odaadással nevelgetem , nem fogom hagyni hogy felül kerekedjen rajtam. Elviszem kutyasuliba vagy személyi edzőt hívők igy ő(k) is tudnak tanítanittanasot adni.. ha időközben látom , hogy valami nem jó , nem az utcára teszem a kutyát hanem valtoztatok. Vissza a kutyasuliba / szemlyi edzohoz. És valtoztatok .

2013. márc. 12. 09:18
 3/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ha a suli/oktató tanácsai szerint, az első perctől kezdve következetesen neveled, naponta sétáltatod-futtatod-tanítod, akkor nagy gond nem lehet...bár az előéletét nem ismerjük
2013. márc. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2013. márc. 12. 12:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, ha valóban következetes leszel, akkor nem lesz baj.

Én inkább a kutyasulit ajánlanám a kijárós tréner helyett. Így a kutya is szocializálódik, ha esetleg hiányosságai vannak e téren, meg különben sem árt, ha kutyaközösségben van és neked is jó lesz majd más gazdikkal találkozni, beszélgetni, tapasztalatot cserélni.

Én azt tanácsolom, hogy még mielőtt bármit csinálsz, mielőtt nálad lenne a kutya menj el a kutyasuliba és kérdezgessed őket, hogy mit tanácsolnak. Hogyan történjen a hazahozatal, az etetés, az első éjszaka...

2013. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felnőtt kutyának már kialakult a jelleme. Tehát kaphatsz pontos jellemzést, milyen alapból a kutya. persze, ilyenkor az is számít, idáig miként nevelték.

Mindenképpen neked kell megismerned a kutyát, aztán eldöntened, megfelelő-e hozzád.

2013. márc. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mit teszel ,ha rád morog ??

ha nem fogad szót?

ha elfut,ha makacskodik??

következetességgel , még nem fogod tudni megbüntetni:)

-rengeteg mozgatás!!

-sok sok séta a szocializálás miatt !!( kettőtök összecsiszolódására célzok )

-nyugodt ,higgadt viselkedés ( a rotik nem szereti az ideges embereket !és nem szeretik a feszült ,és nyugtalan ,magukban bizonytalanokat sem , mert akkor kénytelenek átvenni az irányítást. erre teremtődtek !

2013. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!