Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen felszereléseket,...

Milyen felszereléseket, berendezéseket, dekorációkat érdemes beszerezni ha gabonasiklót szeretnék tartani?

Figyelt kérdés

hali


még nem biztos a dolog meg ilyenek de fontolgatom, hogy belekezdek a kutya,macska,rágcsáló és hal tartás mellett a hüllők tartásába is. választásom az általam régóta kedvelt kígyók-ra esett. kutakodtam már a témában és a gabonasiklókra esett a választásom.

namármost...teljes bevásárló listát szeretnék összeállítani a kígyó projecthez. akvarisztikába is úgy kezdtem bele, hogy előtte kérdeztem és olvastam és bevásárlólistát írtam...de a kígyótartáshoz nem tudom még pontosan mik kellenek.


ami tutira kelleni fog listám már van: terrárium, kígyó, lámpa, talaj, búvóhely, kis vizes tálka


na de most jön a bibi (ezekre sehol nem találtam még értelmes választ -.-):

milyen lámpát érdemes beszerezni és abba milyen égőt?

talajnak mit érdemes használni? olvastam sok félét de sehol nem találtam konkrétat...van aki kókuszrostra mások pedig tőzegre és megint mások meg már kukorica alomra esküsznek...

a búvóhely kérdésről sincs fogalmam, miféle búvóhelyet lehet betenni? pl félbe vágott kókuszdiót? (amit akváriumba szoktak rakni)

a vizes tálka fém vagy porcelán legyen?

miről tudom megállapítani, hogy a kicsike kinőtte a terráriumát? (azt tudom, hogy egy kifejlett állatnak mekkora kell de ugye amíg kicsi addig kisebb kell neki)

hogyan érdemes dekorálni? pl mondjuk gyümölcsfaágat be lehet tenni amire felmászhat? (hörcsögömnek szokott bent lenni cseresznyeág)

hogy oldják meg az emberek a teraszos hátteret? (ahova ki tudnak ugye ülni a kígyók) milyen TERMÉSZETES anyagból lehet ezt kivitelezni? (csak természetes anyagokat szeretnék használni) egyáltalán hogy tud felmászni oda?



2013. ápr. 18. 14:40
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindkettőtöknek.


épp most tervezgetem a terráriumot...úgy érzem, hogy elengedhetetlen lesz a saját készítésű terrárium.

de még mérek majd párat hátha mégse kell nekem neki állni.


a lényeg igazából az, hogy felülről esélytelen, hogy be tudjak nyúlni (ezért döntöttem úgy, hogy elvetem az eredeti akváriumos gondolatom (eredetileg egy harmadik akváriumot szerettem volna)). szóval kizárólag oldalsó oldalra tolható/levehető ajtó kell nekem.

a magasság is érdekes lesz, igazából a holnapi méricskélésemtől függ, hogy tudok e venni kész terkót vagy nekem kell megkreálni...de a magasság nagyon necces lesz az tuti :)


és persze az is fontos, hogy 100%-ban szökésbiztos legyen, de ez szerintem a bolti terráriumokra is igaz nem csak a saját készítésűekre. van egy szíriai aranyhörcsögöm akit minden állatkámnál jobban szeretek és nem szeretném ha hüllőkaja lenne szegényből :)

2013. ápr. 21. 19:15
 12/13 anonim ***** válasza:
boltban lehet venni zárat amúgy kiszökhet mert eltolja a testével az ajtót nekem is egyszer kiszökött reggel a cipőmben találtam meg
2013. máj. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
80x40x40es terrariumot 8000 Ft-ért csináltattam üvegesnél.:)
2014. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!