Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakim a vizes táljában...

Galló Dominik kérdése:

Szakim a vizes táljában gubbasztott és mikor kivettem hogy vizet cseréljek nála láttam hogy nagyon sötét árnyalatú lett a farka illetve az álla és a szeme körül egy kis csíkban teljesen fekete lett + nagyon gyengének tűnt. Ez mitől van?

Figyelt kérdés
(Tegnap még semmi baja nem volt tehát 1 napja csak hogy ilyen)
2013. ápr. 24. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia,

ami miatt a vizes tálba lehetett:

-a szakik attól függetlenül, hogy sivatagos helyen élnek szeretnek fürdeni

-szeretnek a vízbe üríteni


( én hetente beteszem egy nagy lavórba, annyi /kézmeleg/ vizet teszek bele hogy ne tudja letenni a lábát a szaki + egy követ is beleteszek, amire ki tud mászni. Nagyon szereti:) )


A színelváltozás pedig a stressz/félelem jele. Ha még új az állat és nem szokott meg téged, vagy hirtelen nyitottad ki a terkó vagy nincs búvóhelye stb akkor néha "bestresszel" és elszíneződik a lágy részeken (nyak, szemhéj, farok)


VISZONT

ettől még lehet beteg, szóval ha napokig fennáll ez a dolog akkor lehet érdemes megnézetni egy állatorvossal.


DE, ha elég meleg van a terkóba, nincs rajta atka, ha mindig vitaminporozod a kajáját, van búvóhelye vizes tálja mászóága vagyis normálisan be van rendezve a terkó akkor nem hiszem, hogy beteg lenne, inkább az amit az elején írtam.

2013. ápr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi kiraktam a fényre vissza színeződött és azóta nem tapasztaltam ilyet de azért köszi :)(csak mert hogy a vizes tálját nem nagyon éri fény egyébként meg az baj ha nem vitamin porozok illetve azt is szoktam de én általában napi 2x0,5 ml calcimuszkot szoktam neki adni de emellett ha adok neki állati táplálékot akkor vitamin porozom
2013. máj. 1. 22:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg a "stressz" miatt volt. Nekem 2 éves már a szaki, de néha még mindig elszíneződik, ha vmivel megijesztem.


Egyébként én az állati táplálékra "sera reptimineral c" szoktam tenni, más vitamint nem adok neki és teljesen egészséges

2013. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!