Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik az ékszerteknő...

Miért nem eszik az ékszerteknősöm?

Figyelt kérdés

Már egyszer feltettem egy ilyen kérdést, de nem jött rá olyan válasz, ami megoldotta volna a dolgokat.

Két sárgafülű ékszerteknősöm van, akik idén karácsony előtt pár nappal lesznek meg nálam két éve. Az egyik egy nőstény, a másik pedig egy hím.

A történet ott kezdődött, hogy nyáron nem akartam megválni tőlük, emiatt lehoztuk őket Pestről Balatonra. Akkor sok hely változtatás volt, s nem régiben kaptak is egy új terrárium féleséget. Akkor viszont még mindketten ettek. Viszont több mint egy hete kezdődött az, hogy a kisebbik (a hím) nem akart enni. Első jel az, hogy észre sem véve a kaját ráment. S mivel pont akkor mentünk el, nem tudtam, hogy ő vagy a nagyobbik (nőstény) a torkos, megette előle. De nem hittem akkor még nagy bajnak, s újabb két nap után (két naponta etetem őket még) adtam nekik halat. Azelőtt moszatot kaptak. Nem akarta megenni, így kipróbáltam újra a moszatot, hátha finnyás. Megette. Akkor még evett. De utána nem nagyon. Akár párizsit, halat, kétféle moszatot adtam, akár paradicsomot. Nem evett. Csak a hetedik napon, amikor néztük, hogy ha ma nem eszik akkor egy hete semmit sem. De akkor csoda történt, s egy-kettőt harapott a kajába, így azt hittem fellélegezhetek. Nem.

Tegnap, újra etetés volt, s az előbbi problémához megint úgy etettem őket, hogy a nagyobbikat kivettem. Mivel voltak az előbbi kérdésnél olyan találgatások, hogy talán félénk és emiatt nem mer enni egy idegen helyen. Volt hogy őt vettem ki eleinte, aztán álltam rá a nagyobbik kivételére. De semmi.

Most ma reggel pedig megkértem mamámat, hogy menjünk el az állatkereskedésbe és vegyünk neki szárított halat. Azt eddig soha nem utasította vissza, mindketten imádták a nagyobbikkal. Még a kezemből is képes volt megenni, nem zavarta. Azonban nem akarta megenni. Most kiraktam őt egyedül és egy szárított hallal, kisebb részekre szét szakítva, hátha úgy megeszi.


Mikor az első kérdést tettem fel, akkor gyanakodtam valamilyen betegségre. De nem találtam semmi olyat, ami rá illett volna.

Utána a hirtelen lehűlésre gondoltam, de az nem lehet, mert a nagyobbik vidáman eszegeti azokat a falatokat, amit meghagyott neki.

Félénkség sem lehet, szerintem. Mivel amikor adtam neki kaját a helyén, megkértem mindenkit, hogy addig ne menjünk ki, hátha zavarja. De akkor sem.

Az hogy hideg a vizük, az sem lehet, mert a nagyobbik még mindig teljesen rendben van.

Viszont azt megfigyeltem, hogy rengeteget van bent a kis odújukban (egyben kimászó és van egy kis belső része, ahol elő szeretettel megy be és tartózkodik ott). Nem tudom, milyen hatással lehet ez rá. Kivenni is kicsit ritkábban vettem ki őket, mert nem sütött a nap és alapvetően úgy voltam vele, hogy hagyok mindig egy napnyi pihenőt a kicsinek, félénkségére tekintettel lévén.

Azonban amíg otthon voltunk, nagyon bátor volt. Mindketten elő szeretettel akarták az üvegen keresztül megharapni az ujjamat. Ha pedig kivettem a szobámban, nem beásni akarta magát, ahogyan az udvaron teszi, hanem össze-vissza mászkálgatni.

Később ha eszembe jut még valami, leírom.


Előre is köszönöm a válaszokat! Mindegyikért hálás lennék!

Nem akarom végig nézni, ahogyan a kis teknősöm a szemem láttára hal meg az éhségben, és én nem tudok ellene semmit se tenni.

Még egyszer előre köszönöm!


13/L



2013. aug. 16. 11:56
 1/3 anonim válasza:
a kisebbik teknősnek normális széklete van? itt inkább étkezési probléma lesz szerintem
2013. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom így hirtelen.

Mostanság egy kicsit evett, öt nappal ezelőtt mikor magára hagytam. De nem láttam a székletét. Vagy lehet nem figyeltem.

De... már kezd egy kicsit harapdálni az ételekből, de még mindig ott hagyja őket jó részt. Tegnap sem ette meg a kis halakat, amiket adtam neki. A másik viszont teljes örömmel. Szóval nem tudom. Kezemből már nem mer enni, úgy ahogy régebben. :(

2013. aug. 28. 08:05
 3/3 Krumplibogyo válasza:

Én talán tudom hogy mi a baja mert nekem is volt márt ilyen meg kérdesztük a dokitol és azt mondta hogy meg van fázva

Lehet hideg vizbe van vagy valamitöl meg fázott én általába langyos vizet adok neki

2014. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!