Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős tartásával kapcsolatban...

Teknős tartásával kapcsolatban lenne pár kérdésem? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Tegnap a párom hazahozott egy pici tekit.A főnöke vitte be a céghez,mert a kislánya nem gondozta.Ide került,oda került,mindenhol beleuntak a gyerekek.Párom megfogta és hazahozta.

A vize büdös,koszos volt.Tele volt szúnyoglárvával,fekete kukaccal.ÉLŐ! :(

Kisikáltuk neki szépen,megtakarítottuk.

Soha nem volt tekink,nem tudom hogyan kell tartani.Egy elég nagy akváriumban van,5-6cm vastagságban apró kavicsok vannak leterítve az aljában.Pár kavics és műnövény.Ma vettem neki heti menüt.Egy kukacot adtam neki de nem ette meg.Sajnos itt falun mást nem lehetett kapni.Azt olvastam,hogy a fagyasztott hal a legjobb számára.Szerdán megyek a városba és veszek neki.Gondolom addig csak nem lesz baja...

Adnátok pár tanácsot a tartásával kapcsolatban?Mit egyen,milyen melegben legyen,mekkora akváriumban,milyen növényt ültessek neki az aksiba...

Köszönöm előre is a válaszokat.



2013. szept. 19. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Elloptatok egy teknőst?
2013. szept. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én mindig pinkivel (rózsaszín kis kukac) etettem amit horgászboltban vettem, de kapott liofilizált halat is, aztán jött a fagyasztott majd az élő hal. Mikor még nagyon kicsi volt akkor valami szárított garnélaszerűséget kapott. A fagyasztott halat olvaszd ki és várd meg míg szobahőmérsékletű lesz mielőtt odaadod neki, érdemes betenni egy nagyobb követ (nálunk tégla volt) amire ki tud mászni napozni, és egy lámpát fölé, nagyjából ennyi. :) Sóder is maradjon az alján, mert zúzógyomruk van, segíti az emésztést ha néha lenyel egy-egy kavicsot. Ha ilyen rosszul volt tartva én azért a biztonság kedvéért egy állatorvossal is megnézetném.
2013. szept. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:Kaptuk,mert senki nem gondozta!

Második,köszönöm szépen a választ!Tettem be neki egy nagy kavicsit,bő tenyérnyi méretű.Szemmel láthatóan jobban érzi magát mióta rendbe tettük.Eddig csak az egyik sarokban gubbasztott.Most meg hol itt van hol ott.Holnap reggel kapcsolok neki egy lámpát a sarokba,gondolom ez jó lesz melegedőnek...

Az állatorvos jó ötlet.Főleg az élő kukacok miatt aggódok.Annyira visszataszítóak voltak.Remélem nem a tekiből jött ki,csak nem férges?Vagy a teknősök nem szoktak azok lenni?

2013. szept. 19. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!