Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős tüdőgyulladás? Többi lent

Teknős tüdőgyulladás? Többi lent

Figyelt kérdés

A 3 éves teknősöm tüdőgyulladást kapott, nagyon súlyos a helyzet, nem eszik, legyengült, az aljzaton botorkált, alig mozgatja a végtagjait.


Késleltettem az orvost, mert azon kívül, hogy nem evett, nem volt más tünete, úszkált rendesen, és hát teknősöknél néha normális, hogy nem fogadják el az ételt, de az állapota kb. 3 nap alatt romlott le ennyire, előtte korvimin reptilt is adtam neki. Tegnap már nem bírt feljönni az akvárium aljáról :(


Elvittem orvoshoz, 720 gramm, kifejlett, szép nagy példány, de így is borzasztó a kórkép. Kapott sok injekciót, antibiotikumot, vitamint, vízhajtót, infúziót, rengeteg dolgot beadtak neki, de az orvos így sem tud ígérni semmit. 2 naponta kell vinnem új injekcióért.


Ti voltatok már hasonló helyzetben? Egyébként egy nagyon szép, 300 literes akváriumban él, 50 centi vízszinttel, napozóval, exoterra uvlámpával, de a megbetegedése mégis az én hibám, mert nyárra kihúztam a vízmelegítőt :( Napos helyen volt az akvárium, nem gondoltam, hogy nagyon le tud hűlni a víz.


Szerintetek megmaradhat? :( Sosem láttam még ilyen csórinak szegénykémet. Az orvoson nagyon az látszódott, hogy inkább nem, mint igen, de hátha ti bíztatóbb dolgokat tudtok mondani tapasztalatból. Mit tehetek még érte?


Doki azt mondta, hogy ne tegyem most vissza a vízbe pár napig, mert úgysem eszik, szombaton meg fogják etetni, ha jobban lesz, meg melegen tartom.


Még valami? :(


2014. szept. 4. 13:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos. De hallottam már olyat, hogy nem halt bele. Nyilván a doki mindent megtesz érte. Te nem hiszem, hogy sokat tudnál rajta segíteni. Nem akarlak elszomorítani azzal, hogy nem tudsz mit tenni. Az én tekim is megmaradt. Neki is tüdőgyulladása volt. Hallgass az orvosra és szerintem meggyógyul. Sok sikert. :)) Majd írd le mi lett vele.
2014. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!