Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tüdőgyulladásból hogyan és...

Tüdőgyulladásból hogyan és mennyi idő alatt épül fel a cica? Köptetőtől még jobban fog tüsszögni és folyni az orra?

Figyelt kérdés

1 hete kezdődött nála nagyjából, nem tudott nyelni, nehezen kapott levegőt, "dörmögött", "szörcsögött", gubbasztott. Elvittük egyből állatorvoshoz, aki fogíny-gyulladást állapított meg (1 foga ki is esett nemrég). Kapott antibiotikumot injekcióban is, illetve itthon adagolható gyógyszert is. Az orvos akkor azt mondta, a fogíny-gyulladás lejjebb húzódott neki, ez mehetett rá a légcsövére és a tüdejére. Amióta megkapta a gyógyszereket az ínye szinte teljesen meggyógyult, nem veszi dörmögve a levegőt, illetve nyelni is tud, viszont állandóan tüsszög, de rengeteget, még jobban szörcsög, erősen folyik az orra (színtelen, nem gennyes a váladék). Ma ismét elvittük az állatorvoshoz, aki megvizsgálta (ultrahanggal a húgyhólyagját, stb.), azt mondta, tüdőgyulladása van (láza nincs és nem is volt), adott neki ismét antibiotikumot, vízhajtót és köptetőt. Szerintetek mennyi időn belül várható javulás? Felépül teljesen? A köptetőtől még jobban fog tüsszögni és folyni az orra?

Egyébként benti bak macska, ivartalanított, a házban él velünk, nagy a mozgástere bár azért kicsit túlsúlyos, minden oltást, féreghajtást folyamatosan megkapott, lazacon ,csirkemellen és whiskason él.

Írjatok legyetek szívesek tapasztalatokat, nagyon aggódom, ő nekünk a minden! :) Előre is köszönöm!!!!



2014. márc. 14. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Előszöe is a Whiskast hagyd el. Olvasd a csomagolást és megérted ,hogy miért.Tele van izfokozóval és szinezékkel.Ezért szeretik annyira.Etess Royal caninnal Vagy Acanával. Ha erre nem telik akkor Cat Chow vagy Purina One. Az én cicámnak is volt tüdü gyulladása.Ő már 2 injekciótól jobban lett de egyébként a felépülés 1-2 hétig tart.
2014. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, bár szerintem ezzel nincs összefüggésben a kialakult probléma. (Nem azért írom, mert anyagilag problémát jelentene!)
2014. márc. 14. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tüdejét megröntgenezte? Nagyon fontos lenne a pontos diagnózishoz. Ilyenkor kenetet is szoktak venni, mert a megfelelő kezeléshez tudni kell, hogy vírusos vagy bakteriális-e? Nem biztos, hogy egyszerű megfázás okozta. A tüdőgyulladás macskáknál általában más betegségek tünete. Furcsa, hogy nincs láza. A köptetők elméletileg jók, hogy könnyebben fel tudja köhögni a letapadt váladékot.

Fontos lenne, hogy mindig legyen tiszta vize, az is segít, hogy könnyebben kiköhögje a nyálkát.

Ha nem bízol teljesen az orvosban, megnézetheted másikkal. Több szem többet lát. Nem muszáj megmondanod, hogy pontosan kinél voltál előtte.

2014. márc. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A köptetőtől jobban fog köhögni és tüsszögni, ez a lényege, hogy a váladékot feloldja. Hogy mikor épül fel, azt nem lehet megmondani. Nekem a kutyám volt hasonlóképp beteg, mikor örökbefogadtam, én is megijedtem a harákolástól, amit levágott, de ez kellett ahhoz, hogy feljöjjön a váladék. Ő három hétig kapott antibiotikumot és csak azután múlt el a köhögés.


Azt a Whiskast azért én is lecserélném jobbra, mert az a 4% állati melléktermék aranyáron nem sokat segít a macska immunrendszerén.

2014. márc. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha időben sikerült elkapni a dolgot, akkor hamar rendben lesz. Viszont előfordul, hogy nem reagál jól az első antibiotikumra, akkor váltás újra... néha elhúzódik. Én adnék neki pluszban valamilyen vitaminkészítményt, immunerősítőt (pl. Vetri DMG, Macska Béres csepp, Immunovet..)és sokat számít a minőségi kaja is.
2014. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 k.zl ***** válasza:
Mi van a cicussal?
2014. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, rég jártam erre, hatottak a gyógyszerek és meggyógyult a kicsikém! :)


Egyébként az íny-gyulladásból kezdődött valószínűleg ami picit ráment a tüdejáre, és fura egybeesés, kiderült, hogy a a Kitekat macskakajára allergiás, amikor azt adtunk neki jóval a betegsége után, elkezdett folyni az orra, köhögött, tüsszögött és nehezen szedett levegőt, és emlékeztem rá, hogy pont akkor, amikor szintén hasonló tünetei voltak, kb 1 hétig azt kapott enni...azóta nagyon figyelünk rá! Bár előtte is figyeltünk..


Szóval ha bárki cicájának megfázás-szerű tünete van, figyeljen, mert lehet allergiás a cicája!

2014. szept. 10. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!