Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 5 centis ékszerteknős gazdája...

5 centis ékszerteknős gazdája lettem, mennyire társas állatok, egyedül rossz neki?

Figyelt kérdés
Ajándéknak lett szánva, oda nem kellett így hozzám került a kis teknőske. Még annyira pici hogy a nemét se lehet 100 %-ra megállapítani, talán lány. Szükséges e társat beszerezni mellé?

2014. szept. 5. 15:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz:

"mint minden állatot, az ékszerteknőst is inkább párban kellene tartani hiszen egyedül nagyon magányosak. "


Az ékszerteknős az élőhelyén sokszor él magányosan, és csak párosodáskor van párban.

A zebrapinty, a csincsilla, melyet kifejezetten párban kell tartani a díszállatok közül.

A hullámos papagájt érdemes, de ha sokat foglalkozunk vele nem muszáj.

A teknős elvan egyedül is, nem beszélve arról, ha két egyneműt sikerül vásárolnod, lehet, hogy kiszúrsz velük.

2015. jan. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Teknősfüggő a napozás, valamelyik mindig vízben van, valamelyik gyakran napozik.

28 fokos víz jó nekik, de később már nem annyira fontos.

Változatosan kell etetni őket és legalább 1 jó minőségű teljes értékű tápot is érdemes adni nekik. Főleg míg picik.

Ahogy telnek az évek, egyre ritkábban kell őket etetni.

Egy 10 év körüli teknősnek heti 1 alkalommal elég. Akkor persze bőségesen adhatsz neki.

(szakkönyvekben olvasható ez is)

2015. jan. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Ne csak száraz eledelt adj a tekinek vannak a teknős pálcák azokat szokták szeretni. Nekem a száraz kajátol elpusztult. Ilyen kicsi korban meg főleg kell figyelni az egészséges táplálkozásra és virtaminbevitelre. Visszatérve a száraz kajára abban semmi vitamin nincs ezért jobb a pálcika. Remélem segítettem:)
2016. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!