Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kezdő "terrarista" milyen...

Kezdő "terrarista" milyen állatot vegyen?

Figyelt kérdés

Eddig szimpatikus:

-szakállas agáma

-sisakos kaméleon

-gekkó (a leopárd gekkó daknm



2015. dec. 12. 16:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Véletlenül elküldtem...

Na szóval: A leopárd gekkó nem tetszik

Olyan kéne, ami egyedül is tartható. ;)

Előre is köszönöm. (Teknőst nem szeretnék.)

2015. dec. 12. 16:40
 2/16 anonim válasza:
Nekem egy leopárd gekkóm van. Nagyon szeretem. Nem igényel sok kaját. Egyszer volt olyan, hogy nem akart enni 2,5 hónapig és aztán megint elkezdett :). Már 10 éves. Szerintem ez már elég jó kor egy gekkónál... Én nagyon szeretem nézni, hogy eszik. Néha kiveszem és futtatom egy kicsit és játszok vele. Én csak ajánlani tudom. Mikor megvettük, akkor még kettő volt, de az egyiket MEGHARAPTA EGY TÜCSÖK és meghalt. És ez nem vicc. Nagyon meglepődtünk. Amúgy azóta is tücsökkel etetem és nem történt meg megint, mert akkor úgy etettük őket, hogy vagy 10-et beraktunk a terráriumba és ezért volt ideje a köcs/ög tücsöknek gondolkozni a csipkelődésen, de már csak úgy szoktam, hogy egyesével rakom be a gekkónak a kaját. Sok sikert; akármelyiket is választod.
2015. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Akkor nem leopárd gekkó. :D
2015. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

èn a kamèleont nem ajanlom, ahogy hallom sokat szoktak szivni vele.

de a terrarisztika szerintem főleg pènz ès tájèkozottság kèrdèse.ha rendesen utána olvasol a faj igenyeinek es mindent be tudsz neki szerezni,nem jelent gondot a sok vilagitas,elo eleseg stb..akkor nagy esellyel egeszseges lesz az allatod.

hogy mit választasz,a te dolgod, de mindenkèpp akkor vágj bele, ha nem gond a pènz.

2015. dec. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Az első vagyok. Az én leopárd gekkóm terráriumának az aljában van vagy 5 cm tisza homok és egy pofás lapos tetejű kő van neki berakva kb az 1/4ét elgoglalja és van neki berakva egy virágcserép ami nem is virágcserép mivel fából van és pont elfér benne; mindig ott van benne! :D Őt se világítgatni nem kell és csak ritkán eszik.
2015. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Magyarul ehhez nem kell sok erre szánt pénz.De te tudod. Szerintem gyönyörű állat.
2015. dec. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Szép a leopárd gekkó is, de valamiért kevésbé szimpi, illetve párban jó tartani őket, legalábbis ezt olvastam.

Nincs olyan sok pénzem, úgyhogy akkor a kaméleon kiesett. Több helyen is olvastam, hogy kényes, macerás a tartása, ezek szerint igaz.

Viszont nem tudom, hogy a leopárdon kívül milyen gekkót tarthatnék még kezdőként. :/

Eddig a szakállas agáma a "nyerő". :)

2015. dec. 12. 17:16
 8/16 anonim válasza:

Az agámához nem nagyon értek. :/

Amúgy 9 éve egyedül tartom a kis leopárdot és semmi gondom nem volt vele. De szerintem google segítségével sok infót tudsz szerezni a szakállas agámákról!!! ;)

2015. dec. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Leopárd gekkó társas állat. Nem pusztul el instant ha egyedül tartják de....

Mindengyik hüllő tartása "drága" nem fogsz olyat találni amit olcsón tudsz jól tartani. Szakik jól tarthatók! Nem igénytelenek de kevésbé érzékenyek a hibákra.

2015. dec. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Általában az élőlények jobban szeretik a társaságot, mint az egyedüllétet...
2015. dec. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!