Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyó tartók, milyen kígyót...

Kígyó tartók, milyen kígyót ajánlanátok kezdő hüllő tartónak?

Figyelt kérdés
Bővebben: Nem tartottam még állatot, ezért alaposan körbe akarom járni a témát. Bármilyen infót szívesen veszek a kígyó tartással kapcsolatban. Milyen fajta lenne a legjobb? Királypiton? Siklók? Valami más? Mi kell hozzájuk? Milyen terrárium? Milyen lámpák meg egyéb izék? Mikor/hogyan/mivel kell etetni? Hol érdemes venni? Ha albérletben lakom, akkor kinek kell még hozzájárulnia az új állatkához? (Bocsi a sok kérdésért, de a neten és a környezetemben eléggé vegyesek az információk.)

2015. dec. 23. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
anakonda és szerezz hozzá egy J-lót :D
2015. dec. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Három alapvető dolog:

-Mennyi pénzt szánsz rá? (Nagyságrendileg, nem forintra pontosan)

-Mennyi helyed van?

-Mennyi időd van az állatra?


Majd jönnek a megmondó emberek, hogy a kezdő hüllő így a kezdő hüllő úgy. Szerintem nincs kezdő hüllő. Egy felnőtt ember akinek van ideje, pénze, helye, elhivatottsága, érdeklődése, akkor ő tarthat akár macerásabb fajokat is, komolyabb gond nélkül. Ugyan akkor vannak a lelkes 15éves hobbisták akiknek még a kígyóbőr pénztárca sem való, nemhogy egy élő állat.

- Az albérlet témához csak annyit tudok hozzá szólni, hogy a közvetlen szomszédok hozzá járulása szerintem kell (lehet tévedek, soha nem voltam ilyen helyzetben) a tulajdonoson kívül. Valamint az albérlettel csak az a macera ha költöztetni kell az állatot. Nah azt nem szokták szeretni.

2015. dec. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én azért ajánlom a gabonasiklót és az amúrsiklót, mert nagyon szelídek. :) Nekem amúrom van, az égvilágon semmi baj nincs vele. Szívó fajta, bár más kígyóm nem volt még, ezért összehasonlítani nem tudom. Ősztől tavaszig nem eszik semmit, de nyáron eléggé falánk. Olyankor 4-5 egeret is megeszik kb. 2 hetente. Ha ürít, akkor onnan tudom, hogy már éhes, és megyek beszerezni a következő adagját. Ki szoktam engedni a szobámban, nagyon szeret kirándulni, "felfedezni". Ha még érdekel ezzel kapcsolatban valami, keress privátban, bár nem tartom magam szakértőnek. :) Sok sikert!
2015. dec. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Szívós
2015. dec. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a gabonasiklót ajánlanám neked, mert könnyű a tarása, mondjuk "picit" nagyra nő, de szelídek. Jó fej kis kígyók. :)
2017. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!