Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vízi teknőst hogy szoktatok...

Vízi teknőst hogy szoktatok napoztatni, és mennyi ideig? Nem kertes házra gondolok elsősorban.

Figyelt kérdés
Vízzel, vagy anélkül teszitek ki? Mekkora helyre? Mennyi időre? Mire kell figyelni?
2016. ápr. 7. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A saját helyükön vannak, az egész terráriumot kiteszem az erkélyre a napra, reggeltől-estig. Múlt hét közepe óta minden napot kinn töltenek. Nyáron, mikor éjjel se megy 20°C alá a hőmérséklet, egyfolytában kinn vannak. Mikor rájuk süt a nap, felmásznak a kimászóra egymás hegyén-hátán, és kinyújtott lábbakkal élvezik a napot. Ketten vannak, több mint 10 évesek.
2016. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem az első válaszoló nem ékszerteknősöket tart akkora akváriumban amit csak úgy kicipel az erkélyre...
2016. ápr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy műanyag a terrárium, és kereke van, "könnyedén" kicipelem az erkélyre. Ha családi házam lenne, teknős tavam is lenne, de így az volt a fő szempont, hogy a lehető legnagyobb helyet tudjam nekik biztosítani. Mivel ekkora méretű üveget nem bírnék el, így maradt a műanyag. Szállítható, kitehető az erkélyre és nem törik össze takarításkor.

Ettől függetlenül nem tartom elképzelhetetlennek, hogy egy erős férfi elbír egy kétszáz literes üvegterráriumot is, én nem.

2016. ápr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugtassatok meg, hogy ez olyan kapjon igazi napfényt napozás és emellett ott van a háromféle világítás az akváriumban a teknőcszigettel együtt.
2016. ápr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én abban az edényben tettem ki őket, amiben etetni szoktam, mert az akváriumot nem bírnám el, és nem is igazán szeretném hurcolni, nehogy összetörjön. Kis napozót tettem be, egész jól érezték magukat látszólag.
2016. ápr. 10. 13:17
 6/11 anonim válasza:
Csak rövid időre tedd ki, mert az erkélyen nagyon gyorsan felforrósodik minden nyáron. Legjobb vízben kivinni, hogy le tudja hűteni magát, de persze folyamatosan hűvös vízzel kell utánatölteni.
2016. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez a felmelegedés feltűnt, fele vizet le is kellett cserélni...
2016. ápr. 12. 20:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Megfelelő világítás mellett erre nem igazán lenne szüksége... Veszélyes ez így.
2016. ápr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem azért jóval többet ér egy pár órás napozás, mintegy egész napos uv-zés.
2016. ápr. 13. 12:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő uv csövet használsz, akkor nem igazán. (Ezt mint fizikus mondom.) Ráadásul uv világítással egész nap kapják ugye, ahogy te is írtad, egyébként meg az ilyen napoztatást leszámítva semmit nem kapnak, mert még ha a Nap be is világít a szobába, az ablaküveg kiszűri az uv sugarakat.


Egyébként meg én úgy vagyok vele, hogy legalább annyi szabadsága legyen szegénynek, hogy ő döntse el mikor akar napozni. Szóval vagy így vagy úgy, de a megfelelő teknőctartáshoz elengedhetetlen megfelelő világítás kialakítása!

2016. ápr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!