Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek kivegyem a teknőst...

Szerintetek kivegyem a teknőst, hadd sétálgasson, vagy miért csinálhatja?

Figyelt kérdés
Van egy 3 élű tekim, kb 3 hónapja lehet nálam, nem félős (most pl a belsőszűrőt igazítottam, és odaúszott a kezemhez), még elég kölyök. Délutánonként mindig alul úszkál, az üveg azon részén próbál "továbbúszni", ahol engem is láthat, sokszor leülök vele szembe közelre és nem riad el. Érdemes kivenni picit, hadd sétáljon a szobában, vagy még pici hozzá, ill. csak azért csinálja, mert szereti?
2016. ápr. 20. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

a teknősök nem mindig tudják értelmezni az üveget.

nem kell kivenni. legyen szép nagy akvaterráriuma(szárazfölddel hogy meg tudjon szárítkózni a lámpák alatt).

ha még így is a falnak úszik, akkor le lehet takarni az akváriumot kívülről.

2016. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát vedd ki, és ha sétálgat, akkor valószínűleg élvezi:) én megpróbáltam a sajátommal, nem igazán mizgott:D


Csak ne felejtsd el majd visszatenni:)

2016. ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1.: nem úgy úszik neki a falnak, hogy nekidurrant, hanem mintha menne tovább, csak nem tud, meg látja is magát, gondolom. Lehet, hiányzik neki a társa? Kb 1 hete nincs már meg sajnos ő :(

2.: megpróbálkozok majd vele, csak félek, nem élvezné, akkor meg hiába akarnék neki jót, ha pont az ellenkezőjét érem el vele. Csak az a baj, nem tudom, mekkora igénye van a szárazföldi mozgásra, benn van egy szép nagy napozóhely, csak épp "sétálgatni" nem tud rajta.

Szerintetek honnan tudom megállapítani, hogy visszamenne a helyére, és nem szeret kinn lenni?

2016. ápr. 20. 14:18
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem a nagynénémnek volt 2 teknőse és szokszor kivitték sétáltatni őket főleg nyáron:) nem nagy dolog, csak kivitték a kertbe hogy mászkáljanak a fűben és közben végig ott voltak és figyelték hogy el ne szökjenek
2016. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Fűbe én is kivinném minden kérdés nélkül, de max csak a terasz jöhetne szóba :/
2016. ápr. 20. 14:33
 6/14 anonim ***** válasza:

Minden állatnál azt kell figyelembe venni, hogy milyen a természetes környezete és ő mit csinál ott. Az ékszerteknősnek az alapvető környezete a víz és szerintem az emberiség történelme során senki nem látott még a fűben magától sétálgató, a napsütésben gyönyörködő teknőst. A legbátrabbak épp hogy pár méteres körzetre merik elhagyni a vizet, mert félnek, nincs biztonságérzetük és mert ténylegesen veszélyben is vannak. Ez alapján NEM igénylik a sétáltatást. Sajnos ez nagyon elterjedt dolog tapasztalataim szerint, de ismétlem nem igényli, sőt még árthat is, mert stresszeli őt. Amikor a kirakott teknős elkezd szaladgálni azt sokan félreértelmezik, ekkor nem örömében szaladgál, hanem azért, mert retteg, mert kirángatták a komfort zónájából, abból a környezetből, ahol gyorsan és hatékonyan eltud menekülni és bújni, ahol jól érzi magát. Ilyenkor csak próbál valami menedéket vagy vizet találni.


Szóval nyomatékosan nem ajánlom a sétáltatást!


Ahogy írták már ők nem tudják mi az az üveg csak azt tapasztalják hogy egyszer csak nem tudnak tovább menni. Amikor ezt csinálják, akkor maximum azt jelezhetik, hogy kicsi a helyük. Ha ki akarod vinni és van saját kertetek, akkor csinálj neki egy kis tavat és vidd ki oda napi pár órára (legyen elzárva). Vagy akár ki is költöztetheted jó időben egész napra, de csak és kizárólag ha van elég nagy tó hozzá.


Vedd figyelembe, hogy a hüllő nem emlős. Meg kell teremteni nekik a megfelelő élőhelyet és csodálni kell őket. Nem olyanok, mint az emlősök, hogy lehet velük játszani meg egyéb számunkra kellemes dolgot csinálni velük. Ők ezt nem igénylik. Ez talán a hüllőtartás legnagyobb hátránya.


Egyébként belső szűrő semmilyen formában nem jó teknőcökhöz (halhoz még talán), az se nem szűri, se nem tisztítja a vizüket, csak forgatja. Viszont fontos lenne, hogy legyen kémiai, biológiai és mechanikai szűrésük is. Ezt egy külső szűrő tudja csak színvonalasan megteremteni. Érdemes beruházni rá, mert az akvárium takarítása is kényelmesebb lesz általa, plusz a vízcseréket is lehet csökkenteni megfelelő szűréssel.


Azt még hadd kérdezzem meg, hogy milyen világítása van a teknőcnek?

2016. ápr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egyébként nem ékszerteknős, mocsári fajta, ami jobban melegigényű, mint az ékszerteknős és kicsivel igénytelenebb(ahogy a szakértő mondta), de sok kapaszkodót igényel, mert rossz úszó. Ebből gondoltam, hátha kinn mozogna, nem.tudom, a mocsári teki mennyire szokta elhagyni a vizet...

Alig 2 hónapos Uv-b és melegítő van neki.

2016. ápr. 20. 20:10
 8/14 anonim ***** válasza:

A MOCSÁRI TEKNŐS VÉDETT, nem szabad otthon tartani(keményen meg is büntetnek, ha kiderül).szóval engedd szépen szabadon mielőtt kiderül.

amúgy a kérdésben azt írtad,hogy 3 élű teknős..

2016. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, kínai 3 élű, ami mocsári teknős, ázsiában őshonos, de mióta megfőzik őket, megcsappantak, így nehéz hizzájutni, bármilyen vízben megél. És nem, nem engedem szabadon ettől még, nem azért vettem.
2016. ápr. 20. 21:10
 10/14 anonim ***** válasza:

Én szerintem ez nem az a féle mocsári, hisz nem itt őshonos. A nálunk őshonosat tilos tartani, szóval szerintem ezzel nincs gond.


Úgy gondolom amit írtam az igaz minden vízi teknőcre. Mindig arra gondolj és annak nézz utána, hogy milyen életet él természetes körülmények között. A legjobb tartásmód annak a lemodellezése.

2016. ápr. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!