Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy szoktassam rá a teknősöme...

Hogy szoktassam rá a teknősömet a zöldségekre?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül nem kell rászoktatnod, hisz a fő eledele a hal és nem zöldség. Nekem tarjos tekim van és kétnaponta etetem hallal (CSAK!) és köztes napon/napokon kap kiegészítésként mindenféle finomságot. Ez lehet rák, müzli, vagy gyümölcs. Én almával kezdtem, majd banán...stb... Szerintem te is úgy próbáld, hogy más naponta ezzel kezd az etetést. Amúgy nem minden teknős fogadja el a növényt/gyümölcsöt, mindenféle próbálkozás után sem.
2010. ápr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
előző voltam...Milyen tekid van?
2010. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 ékszertekim van,egy egyik pár hónapos,a másik kb. 1 éves,de csak a salátát akarják megenni,más zöldséget/gyümölcsöt nem.
2010. ápr. 18. 20:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Saláta elvonja a kálciumot. Ne adj nekik semmiféle képpen belőle csak nagyon keveset.

A viziteknős pedig elsősorban ragadozó tehát nem túl nagy szüksége van a zöldségekre. Ha nem eszi akkor nem eszi, egyen halat.

2010. ápr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A vízi teknősök általában mindenevők bár a táplálékuk nagy része állati eredetű: halak, csigák, giliszták, rovarok. De emellett növényi eredetű táplálékra is szükségük van. Az állatok egyéni ízlése szabja meg mit fogyasztanak el. Én azt tanácsolnám egyszerre több félét kínálj neki, de mindenből csak keveset.


Alaptápláléknak megfelelnek kisméretű halak, haldarabok, főtt tojás, darabolt hús, esetleg macskatáp, szopós egér, napos csibe. Kiegészítésnek friss zöldsége és gyümölcsök.

2010. ápr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Minél öregebb a teknős, annál inkább válik vegává. Kb. 10-15 cm-es páncélméretű korában a tápláléka felének állati eredetűnek, a másik felének növényi eredetűnek kell lennie. Ezen belül, érdemes úgy összeválogatni, hogy minden szükséges vitamint megkapjon.
2010. ápr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ja, bocs, a válasz. Az előző folytatásaként. nem kell rászoktatni, majd ha azt igényi, elkezdi enni. De amúgy az alma és a banán sokkal hasznosabb, mint a saláta. Csak az alma héjával vigyázni kell, mert nem nagyon tudják megemészteni. Jellemző tünet, hogy evés után nagyon sok kis kavicsot esznek.
2010. ápr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán ne szoktasd rá
2010. dec. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!