Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hová lettek a varangyok?

Hová lettek a varangyok?

Figyelt kérdés
kiskoromban nyaranta rengeteg varangyosbékát láttam, sokszor befogtam őket, majd elengedtem, de jó 10 éve szinte teljesen eltűntek, ez normális?

2016. szept. 13. 16:41
 1/2 Marci71 ***** válasza:
Ez nem "normális"... De sajnos ez van az egész világon csökken a békák száma. Mivel kétéltűek vízben fejlődik a lárvájuk( ebihal). a vízbe kerülő szennyeződések( pl gyomirtók ) a legkisebb , sokszor ki sem mutatható koncentrációban is sajnos terméketlenné teszik az ebihalból kialakuló békákat. Ezért van az hogy ma már csak töredéke látható a régi békamennyiségnek. Bár én pont tavaly láttam rengeteg apró 1 cm körüli varangyot.
2016. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk itt Visegrádon előjön egy-egy zöld varangy a kertben.Az erdei autóúton(sajnos) meg elég gyakori eső után.
2016. szept. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!