Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha 1 háznál már több éve...

Ha 1 háznál már több éve "lakik" egy kígyó, az veszélyes lehet?

Figyelt kérdés

Mert el szeretném tőlük hozni, kint az udvaron van neki... ők félnek töle.. eddig senkit nem bántott meg oda sem mentek hozzá...


odamennék.. és ha nem bánt elhozom.

de az ilyen kígyóknak/siklóknak van valami veszélye?


és mit ehetnek??


2010. máj. 8. 17:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy kígyó? Nem egy sikló? Kígyókból nem sok él Mo-n.
2010. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Magyarországon nincsen mérges kígyó ,szóval max. megharap, de nem lesz tőle nagyobb bajod.
2010. máj. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Mielőtt megfogod,javasolnék egy bőrkesztyűt. (Első voltam)
2010. máj. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

de az ilyen kígyóknak/siklóknak van valami veszélye?



nemtudom hogy az e. ezért irtam itt így:)

rendben,köszike az eddigi válaszokat.

2010. máj. 8. 17:33
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy veszélytelen Magyarországon honos kígyóról van szó, amit nyugodtam fogdoshatsz, lehet, hogy egy sikló, attól sem lesz bajod, DE! az is lehet, hogy egy külföldről behozott és megunt veszélyes kígyót eresztettek szabadon, sok ilyennel találkoztam már. Érdemes tehát egy hozzáértőnek megmutatni vagy a példányt vagy egy róla készült fotót. Amíg nem tudsz biztosat semmiképp ne menj hozzá közel!!


Akármelyik változat is az igaz azt meg kell fontolnod, hogy tényleg akarsz-e egy ilyen állatot tartani, mert mivel még azt sem ismered fel, hogy kígyó-e avagy sikló, ebből következtetek, hogy nem értesz hozzá, így valószínűleg megfelelő körülményt sem tudnál neki biztosítani. Ezzel nem bántani akarlak, csak egy jó tanács. Sok sikert!


a.

2010. máj. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

még nem láttam. csak szoltak h ha kell vihetem mert én szeretnék kigyot.


nekem is csak ennyit mondtak h szerintük kigyo.. én meg még nem láttam. majd hnap reggel megyek nézni..


de évek óta ott van a háznál és eddig nem volt vele baj.

csak akik ott laknak nem "foglalkoznak" vele.



a választ köszikee.

2010. máj. 8. 17:50
 7/16 anonim ***** válasza:
Először nézd meg mi az, utána olvassál róla. Aztán esetleg vidd haza. Magyarországon van mérges kígyó vipera a neve.
2010. máj. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szeretnél egy kígyót, de alapvető dolgokat nem tudsz róla... nem fikázni akarlak, úgyhogy inkább felvilágosítalak.

Tehát.. a kígyók/siklók hüllők, ami azt jelenti, hogy megfelelő hőmérsékletet kell biztosítanod, mivel ők nem tudják magukat melegíteni, a nap melegére vannak ítélve. Másrészről ragadozók. Egeret, patkányt, a nagyobbak nyulat , csirkét is esznek. Ha nem bírod a látványt, adhatsz mirelit állatokat is, de ezt sok kígyó nem fogadja el, tapasztalat. De ha mégis humánus módszerre törekszel, előre megölheted és lóbálhatod valami bottal vagy ilyen óriáscsipesszel ( máshogy nem tudom elmondani, az a lényeg hogy ne a kezedbe kapjon bele, igy legyen hosszú) és úgy adod neki. Kajáltatás után pár napig ne nyúlj hozzá, mert visszahányja. És még valami ehhez a részhez.. ha kajáról van szó, sose nyúlj be hozzá, csak dobd be az állatot, aztán hagyd békén ilyen 3napig.. Soha nem fogják megjegyezni, hogy te eteted őket ezt ne felejtsd el, ez nem kutya hogy te vagy a falkavezér.

A kígyók egzotikus állatok, nem háziállatok, mint a kutya vagy macska, tehát olyan hatalmas kezességet ne várj, nem fog ragaszkodni hozzád, hanem csak "elvisel",teheti ezt morcosan vagy szelíden. Nagyon fontos, hogy ne nyúzd az állatod, ne ingereld, ne bámuld közelről az üveget, mert idegesíti és olyankor odakaphat. Ha netalántán elhozod egy hétig legalább ne háborgasd.

A veszélyük annyi, hogyha megharap jó kis fertőzést elkaphatsz. Esetleg ha óriáskígyóról van szó, 2 méter körül már elég erősek, tehát nem ajánlatos nyakba rakni ha csak nem akarsz megfulladni. Ha a háznál nem tudják milyen kígyó, rakj fel egy képet és megpróbáljuk megmondani :)

sok szerencsét

2010. máj. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon érthetsz hozzá ha azt se tudod kígyó vagy sikló. Magyarországon minden szabadon élő hüllő és kétéltű védett, TILOS befogni,fogságban tartani, bántani, pénzbírsággal jár ha ezt teszed!

Ha pedig terráriumban van, elég furán fogalmaztál, de ezt kétlem.Akkor jobban értenének hozzá.

2010. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1. Magyarországon élnek viperák, úgyhogy igenis VANNAK méreganyaggal rendelkező kígyók.

2. Magyarországon minden hüllő és kétéltű védett.


Javaslom, ha mered, vidd el a háztól és engedd szabadon valamilyen (az állat számára) biztonságos helyen. Hidd el, hogy az neki a legjobb!

2010. máj. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!