Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen állatot ajánlotok?

Milyen állatot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyok, ugyanis szeretnék egy kisállatot. (jelenleg csak egy cicám van, Gombóc=)) Végre a szüleim is beleegyeztek. Apukám egy "mi a francnak állat, csak baj van vele" ember, szóval nehéz dolgom van. Kikötötték, hogy éjszaka ne legyen nagyobb hanngal, ne kerüljön sokba a tartása, és hogy ne kelljen sokat foglalkozniuk vele ( nekik). Én főként hüllőre gondoltam. A görög teknőssel nem volt gond (az árával se ) Aztán tovább kerestem, a kaméleon az eléggé sokba kerül és nem igazán szándékoznak élő tücsköket a házba hozni. A sikló sajna nagyra nő, meg az még nekem sem annyira jött be. Leopárdgekkónál azt mondták, hogy ha kevesebb ruhát, meg göncöt veszek magamnak, akkor oké, de ők még mindig a tekire szavaznak. Aztán léptem: Sün, éljeli állat =( Görény sokat kell vele foglalkozni, és kettőt nem lehet. A patkány szerintük cuki, de hogy mi olyat tartsunk???? Kizárt!!! Szóval gekkó, vagy görög teki, vagy még mit tudtok? S. O. S.! =D

2017. jún. 14. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy a gekkónak is élő eleséget kell adnod? Tücsök, csótány, lisztkukac... A leírásodból kiindulva úgy gondolom, a szüleid ezeket sem látnák szívesen a házban.
2017. jún. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Volt nekem mind a kettő most csak gekiszem van...nekik 2 naponta kell TÜCSÖK szoval neked nem jo...a tekivel igen is sokat kell foglalkozni mivel főként fuféléket eszik (lóhere,pitypang,tyukhur stb.) És kb 1 heten egyszer pedig bármilyen gyümölcs vagy zöldség...szoval minden nap lekell menni a kertbe és szedni ezeket emellet 2 naponta inni..télen teleltetni ...és uvb (azt hiszem) lámpa télen nem de még most is kell nekik vagy kiteszed a napra csak figyelj mert az enyem azert halt meg mert kinn nem figyeltunk ..és mikor akartam itatni láttam,ereztem hogy meleg a páncélja...uvb pedig azert kell hogy ne lagyuljon a pancelja mert ha meglagyul akkor meghal...es persze a betegségek azokat könnyen elkapja az enyem egyszer volt nápthás de abbol kijött...szoval donts....gekkonak ugyan ez csak o nem mindenfele keppen telel..neki tucsok lampa nagy terko talaj kaja de ő kaphat 1 hetente kaját ( évente egyszer kétszer legyen ilyen) szoval ennyi remélem segitettem
2017. jún. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
lapostetű
2017. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
há a hüllő az egyik leg drágább hobbi.meg a halak is.Esetleg egy gőtés akvárium ha szereted a vizet meg a kétéltűeket.Madár nem jó.Rágcsáló bajos.hát nem sok minden jó így.
2017. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

"ne kerüljön sokba a tartása, és hogy ne kelljen sokat foglalkozniuk vele "


Plüss kutya ezek alapján

2017. jún. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A sokat foglalkozniuk utáni zárójelet elolvastad??? NEKIK! Azaz a szüleimnek, mivel hogy az én állatom így értelemszerűen ÉN gondoskodom róla nekem meg full mindegy, mert szabadidőm az van! De szívem szerint törölném a kérdést a fenébe, mert 1-2 embernek nehéz a felfogása. Sőt, már válaszolni sem kell, mivel megállapodtunk a törpesünnél. Mindemellett köszönöm az értelmes válaszokat! ( mindenki úgy érti, ahogy akarja)
2017. jún. 18. 18:30
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem gondoltátok át eléggé!!! A sün jó hangos tud lenni éjjszaka hidd el, plusz lesz vele gond, annyi tuti , mint mondjuk egy nyúllal. A nyúl viszont annyival jobb, hogy olcsóbb, és nem zörög messze sem annyit, mint egy sün, plusz jóval szociálisabb. Nincsen semmi baj a sünikkel, de a leírás alapján neked nem biztos, hogy jó választás. Nem tudom mennyire néztél utána, de azért nem mindegy, hogy egy sün, vagy egy görög teknős. Az alapján amit írtál, még az is szól a sün ellen, hogy ott egy macska, főleg, ha mind a kettő a házban készül élni. Én a gekkókat tiszta szívből tudom ajánlani, dehát ezek szerint ez megbukott az élő tücsöknél. Ha emlőst szeretnél, szerintem a patkány nem rossz ötlet, sőt... Nem mondom, hogy éjjel nincsen hangja de messze nem akkora, mint egy sünnek. Kétéltűből, egy axolotl jó választás, nem drága, nem nehéz tartani, nincsen hangja, és elég érdekes állat. Hüllőből, meg így kb. csak a teknős marad, abból, hogy milyen faj legyen... Madárból sok mindenből lehet válogatni, én talán azt is vennék a helyedben, bár azzal is kell foglalkozni, persze attól függ milyen, mert van ezerféle. Pl. egy hullámospapagáj nem igényel többet, mint egy hörcsög, de mondjuk egy ara, az olyan, mintha még egy gyereket kapnál (jó nyilván nem, de majdnem). Úgyhogy gondoljátok át szerintem! Egyébként nyugodtan írjál privátban, szívesen segítek, ha tudok.
2017. jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tudom, furcsának tűnhet a folyton változó döntés, de jelenleg, még tanakodunk. A sünt végül tényleg "elvetettük" és ahogy mondtad teknős lesz. GÖRÖG TEKNŐS. Ez volt az első elképzelés, és ezzel a szüleim is egyetértettek, csak aztán tovább keresgéltem. Végül is visszatértünk a START-hoz. A gekkóval csak az a problémájuk, hogy a tücsök sokba kerül. Amúgy én etetném, énnekem meg totál mindegy, mert a kertben 2 siklót fogtam, a nyakamba tettem őket, meg minden, szóval én óriási állatbarát vagyok, csak az a baj, hogy egyedül. Tehát a gekkó is jó lenne. Köszi a választ!
2017. jún. 19. 10:35
 9/10 anonim ***** válasza:
A görög teknős szerintem tényleg jó. Nem drága etetni, halk, max. néha kapar egy picit. De egyébként, szárazföldi teknősből is van többféle, érdemes megnézni, pl.: mór, (sarkantyús), szegélyes, párduc, csillag, sugaras, stb.! Azért raktam zárójelbe a sarkantyúst, mert nagyon nagyra is meg tud nőni, meg annyira nem könnyű beszerezni sem.
2017. jún. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. jún. 19. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!