Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknősöket szabadon lehet...

A teknősöket szabadon lehet engedni? Sos!

Figyelt kérdés
Van 2 királyteknősöm és 2 sárgafülű ékszerteknősöm már 3 éve. Sajnos meg fogok válnom tőlük de nem szeretném elajándékozni egy idegennek, mert félek, hogy rossz kezek közé kerülnek, ismerősöm pedig nincs, akinek kellenének. Arra gondoltam, hogy ahelyett, hogy nagyobb akváriumot veszek nekik, inkább elengedem őket egy tóhoz, ahol szabadon élhetnek, nincsenek úgymond ketrecbe zárva. Elgondolkodtam rajta, hogy éhen halnának, mert megszokták az etetést, de szerintem ez nem lehetséges, hiszem ott van a millió rovar, hal, és a természet adta dolgok, amiket elfogyaszthatnak. Szerintem nagyon örülnének, ha szabadon lennének:) El tudom őket engedni, ugye?
2017. jún. 29. 19:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
az ékszerteknős elpusztítja a hazai mocsári teknőst... legyen szíved, ha már eszed nincs! fordulj egy állatkereskedéshez, menhelyhez inkább
2017. jún. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

A sárgafülűek kipusztítják a védett kétéltűek lárváit, és kiszorítják a fokozottan védett mocsári teknőst az élőhelyéről. A királyteknősök meg megfagynak az első télen.


Röviden: rossz ötlet.

2017. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
oh, értem. erről még nem hallottam
2017. jún. 29. 19:19
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Félsz, hogy rossz kezekbe kerülnének, ezért inkább kiraknád őket a természetbe, mert ott biztos jobban boldogulnának...

Basszus csak az ember hiszi azt, hogy az állatnak mindenféleképpen a természetben a jobb. Ők csak a túléléssel foglalkoznak, amihez nagyobb esélyük van fogságban, hiszen eleve oda születtek.


Előttem már megválaszolták, hogy biológiai okokból sem jó ötlet. Egyébként mi a megválás oka? Nagyobb akvárium kéne?

2017. jún. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Félsz, hogy rossz kezekbe kerülnének, ezért inkább kiraknád őket a természetbe, mert ott biztos jobban boldogulnának...

Basszus csak az ember hiszi azt, hogy az állatnak mindenféleképpen a természetben a jobb.


miért? szerinted nem lenne jobb a természetben, köveken sütkérezni, mint lámpával világított üvegfalak között élni? a megválás oka hosszú történet, párkapcsolat és költözés témájú, ne menjünk bele.

2017. jún. 29. 19:31
 6/34 A kérdező kommentje:
a királyteknősök miért fagynának meg? légyszíves írd meg, mert kíváncsi vagyok rá
2017. jún. 29. 19:32
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

Neked nem lenne jobb kint a vadonban, magad beszerezni az élelmet amit eddig készen vettél a boltban? Sütkérezhetnél a napon, fekhetnél a fűben... addig amíg éhen nem halsz, vagy meg nem fagysz, vagy találkozol egy nálad ügyesebb ragadozóval.

Egyébként ha egy párkapcsolatban pár teknős gondot okoz, annak amúgy is reszeltek, csak idő kérdése.

2017. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
annyira szeretem, amikor emberekkel példálóznak....nem, nekem nem lenne jobb, mert nem vagyok teknős, nincs vadászösztönöm, stb. a problémáról meg kb semmit nem tudsz, szóval jobb, ha csendben maradsz ezügyben, és nem avatkozol bele, köszi:)
2017. jún. 29. 19:43
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne rakd ki őket, kiszorítják a védett mocsári teknőst. És nem biztos, hogy tudnának mit kezdeni magukkal, hiszen fogságban születtek, mindig etetve voltak, ha kiraknád őket, azt sem tudnák hol vannak.

Nem emberi példát hozok fel, egy fogságan született állatkerti állatot sem lehet elengedni a szabadban, mert nem biztos, hogy túléli a vadonban.

2017. jún. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Szerencsétleneket úgy sajnálom ahogy látom az akváriumban :( meg a madarakat is...mellesleg nem, nem olyan mintha a boltban megvett kaját a természetben kéne megszereznem, mert nem az út szélére teszem le őket, hanem a természetes élőhelyére ami tele van lárvákkal halakkal mindennel. ha engem egy gyümölcs veteményes közepére raknál le akkor nekem is könnyű lenne kaját szereznem
2017. jún. 29. 19:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!