Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknősöket szabadon lehet...

A teknősöket szabadon lehet engedni? Sos!

Figyelt kérdés
Van 2 királyteknősöm és 2 sárgafülű ékszerteknősöm már 3 éve. Sajnos meg fogok válnom tőlük de nem szeretném elajándékozni egy idegennek, mert félek, hogy rossz kezek közé kerülnek, ismerősöm pedig nincs, akinek kellenének. Arra gondoltam, hogy ahelyett, hogy nagyobb akváriumot veszek nekik, inkább elengedem őket egy tóhoz, ahol szabadon élhetnek, nincsenek úgymond ketrecbe zárva. Elgondolkodtam rajta, hogy éhen halnának, mert megszokták az etetést, de szerintem ez nem lehetséges, hiszem ott van a millió rovar, hal, és a természet adta dolgok, amiket elfogyaszthatnak. Szerintem nagyon örülnének, ha szabadon lennének:) El tudom őket engedni, ugye?
2017. jún. 29. 19:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Jó akkor én megmondom hogy miért nem jobb nekik a természetben: azért, mert fogságban születtek és nem tudják hogyan kell egyedül életben maradni amikor egyik napról a másikra kirakod őket a tóba.

Ha vadon éltek volna nyilván jobb lenne nekik visszakerülni a vadonba, de ezek sok-sok generáció óta fogságban szaporított állatok. A királyteknős nem bírja a hideget. A sárga fülű ékszerteknős mint írták rettentő kártékony hatású a hazai fajokra nézve (a vörös fülűt ezért is tiltották be a boltokban ha jól tudom), így nem csak velük de ha életben maradnak szerencsétlenek a környezettel is kiszúrsz. És ha jól tudom törvényellenes is nem őshonos fajokat betelepíteni, biztos te sem lennél annak az embernek a helyében aki a kispatakban valahol itt Magyarországon találkozott egy ugyanilyen módon megunt és kirakott aligátorteknőssel, ami akár egy kisgyermek kezét is leharapja simán, a kifejlettek meg még egy felnőttét is. Persze egy ékszerteknős nem ilyen drasztikus, de remélem érted mire célzok.


Keress fel egy állatkertet, ők gyakran beveszik az ilyen megunt teknősöket. Komolyan betiltanám a kisállat kereskedésben az ékszerteknősök forgalmazását, mert csak az emberek töredéke van tisztában vele hogy ők évtizedekig élnek és brutál nagy helyet igényelnek ahogy nőnek.

2017. jún. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
vannak ösztöneik, nyilván, ha a hal ott úszna mellettük, nem tennének úgy, mintha ott sem lenne. Már volt, hogy tóról hoztam nekik ebihalakat, ott úszkáltak a vízben, annyira élvezték a vadászatot. A természetes élőhelyükön ezerszer jobb mint egy kalitkában. de valaki mondja már el azt a királyteknősös dolgot!
2017. jún. 29. 19:56
 13/34 A kérdező kommentje:
na neked van igazán igazad utolsó...a lakhelyemhez a fővárosi állat és növénykert van a legközelebb de úgy tudom, ott már nem lehet leadni a tekiket.
2017. jún. 29. 19:59
 14/34 anonim ***** válasza:

Persze hogy vannak halak, de az egy egész nagy tóban van, és nem egy kis akváriumban ahol könnyen utol érik előbb utóbb a túlhajszolt állatot. A tóban a hal elúszik, elbújik az óriási vízmennyiségben és egy tapasztalatlan vadász hamar kimerül a sok sikertelen próbálkozástól, ezt tartsd szem előtt.

Egy próbát szerintem mindenképp megér megkérdezni az állatkerttől, ha más nem megkérdezed még azt is hogy mit tudnának ajánlani, hova vidd őket ahol esetleg beveszik (tropikárium, hüllőház stb.).

2017. jún. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. jún. 29. 20:05
 16/34 anonim ***** válasza:
91%
Ne vitatkozz, fogadd el, hogy nem lehet elengedni. Kérdeztél, válaszoltunk, nem kell kifogásokat keresni. Kárt okoznak a természetben.
2017. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Legjobban akkor járnál, ha keresnél valakit, akinek van kerti tava, amibe nyáron kimehetnek, hidegebb időben meg akvaterráriumban telelteti őket. De ilyet nehéz lenne találni.


Így azt javaslom, hogy ne együtt add el őket, hanem mondjuk 1-2 példányt egy vevőnek, minimum 120x60-as alapterületű helyre.

2017. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Platypus ***** válasza:
96%
Éppen csak két törvényt sértenél meg: az állatvédelmit, mert kedvtelésből tartott állatot hagysz sorsára, és a környezetvédelemre vonatkozót, mert idegenhonos állatot szabadítasz rá a természetre. Ha őshonos fajok lennének, akkor nem lenne ez a helyzet, de ugyebár egyik sem az. Az egyik megdeglik a mi éghajlatunkon, ezért kínzás, a másik pedig nem deglik meg, sőt szaporodik is, ezért a temészetre káros. A hozzád hasonló díszpintyek miatt tiltották be mindenestül az ékszerteknősök árusítását. Egyébként beviheted őket az állatkertbe, szó nélkül átveszik őket és mennek be a nagy tóba. Inkább befogadják az összeset, csak ne a természetbe hajítsák ki őket a kedves gazdák. Pedig egy állatkertnek nagyon nem ez lenne a dolga.
2017. jún. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
91%
Jézusom inkább add nekem őket, ha ennyire képtelen vagy felfogni a dolgokat. Ki kéne írni a homlokodra hogy soha többet nem mehetsz állatok közelébe.
2017. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Invazív faj pl az ékszer is. Hasonló gondolkodású emberek miatt tiltott hazánkban az eladása.
2017. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!