Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért tartják gyerekesnek...

Miért tartják gyerekesnek azt, akit érdekelnek a dinoszauruszok?

Figyelt kérdés

Az osztályban rajtam is szoktak kuncogni, ha rájönnek, hogy érdekelnek engem az őslények. Bezzeg ők mindig unikornisokat rajzolgatnak a táblákra...

Szerintem egyáltalán nem gyerekes. Mi a gyerekes egy 8,5 tonnás t-rexben, ami sokkal keményebb és menőbb volt, mint bármelyik ma élő állat?



2017. szept. 1. 18:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez a legnagyobb ismert T. rex-re vonatkozó becslés, az átlagos méretük 6-7 tonna lehetett, viszont ez a 8,4 tonnás becslés a legjobb a legnagyobb ismert T. rex méretére vonatkozóan. Lehet van benne valami, hogy egyes tudósokból hiányzik a józan paraszti ész, mert én a legnagyobb ismert T. rex csontvázára ránézve józan paraszti ésszel is látom, hogy valószínűleg nem volt csak 5,7 tonna, de 14 tonna sem. Ezeknél a becsléseknél valószínűleg csak számításokra támaszkodtak, mert akik ezeket a becsléseket csinálták, valószínűleg nem rendelkeztek józan paraszti ésszel. A 8,4 tonnás becslés viszont józan paraszti ésszel is jó becslésnek tűnik. Szóval az átlagos méretű T. rexek kb. 6-7 tonnásak lehettek, a legnagyobb ismert példány pedig kb. 8,4 tonna.
2017. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, pontosan. Szerintem a 8,4 tonnás becslés a legvalószínűbb (számomra), nem a retardált 5 meg 18,5 tonnásak.
2017. szept. 5. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!