Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A hüllők miért drágábbak ha...

A hüllők miért drágábbak ha öregebbek?

Figyelt kérdés

Pl. egy kéknyelvű szkink 10 évesen 50,000 forint, kicsinek viszont ennek csak a töredékébe kerül...

De sok hasonlót látok kigyóknál is.


2019. márc. 9. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:

vegyél egy elvénült tenyészállatot, az olcsó.

Azért drága, mert a világitás amire szüksége van évente 1000-2000ft között mozog. Plusz a kaja, és a munka vele. Szóval 15000 a világitás mondjuk 10 évre, kaja, munka, eszközök, gépek +a saját profit. Azért összeadódik

2019. márc. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én nem akarok venni semmilyet. Nem azért kérdeztem...


Viszont nem pont az a lényeg, hogy a gazda maga nevelje fel az állatot és kisérje figyelemmel a felcseperedését?


Tudom, hogy a felszerelések drágábbak mint maga az állat, de azok egy kölyökhöz is elengedhetetlenek...

2019. márc. 9. 15:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem veszik meg az egyik évben akkor megveszik a másikban, de gondolom megszokták venni, azért adja drágán. Egyébként minden állat árában benne vannak azok amiket mondtam, a felnőtt állatok árán az dob, hogy drága eltartani sok ideig. Különösen, hogy nem lehet együtt tartani őket(vagy nem annyit) mint a kicsiket, ezért több lámpa kell
2019. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

ööö, nem nyert.

Azért drágábbak az idősebb állatok, mert nem egyszerű felnevelni a hüllőket, nagy a halandóság fiatalon (nagyon érzékenyek a fajnak megfelelő páratartalomra, hőmérsékletre, különböző fertőzésekre). Egy adult állat már sokkal nagyobb tűrőképességű, a hibákat kevésbé sínyli meg.

A kedves első kérdező nagyon el van tájolva az árakról, egy alap UVB égő 5000 Ft-nál kezdődik (évente kell venni), egy sima melegítő izzó mondjuk 2000 Ft (kb 6 havonta kell venni), plusz ugye az áram. Egy közepes berendezett terrárium mondjuk 30000 Ft, plusz a kaja (1 állatra kb 1000 Ft hetente), meg 5-6000 Ft a vitamin fél évre. Ez az alap, innentől a csillagos ég a határ az árakban...

2019. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!