Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet szobában, ketrec és...

Lehet szobában, ketrec és elkerítés nélkül tartani nyuszit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék nyuszit tartani és azon gondolkodtam, hogy feltétlenül szükséges-e neki a saját ketrec. Mennyire igényli a zárt, védett tereket (akár egy kis házikó)? A szobám nyuszi biztos már most is, a kevés bútor és tárgy miatt.

Kettő nyuszit szeretnék örökbefogadni, a lakásban van cica is kutya is, de a szobámba nem szoktak bejönni mivel az ajtó általában csukva van.

Mi az ami biztosan kell a nyuszinak, hogy biztonságban érezze magát? Ágynak elég egy lapos kutya/cica ágy, vagy legyen valami magasabb falú, védett? Mennyire igényli ezt? Gyakran szembejött, hogy alagutakat és kis házikókat, fedett bebújós részt szereztek a nyusziknak és ketrecben tartják, vagy minimum addig míg nincsenek otthon.

Ha valakinek van tapasztalata rácsok nélkül tartott nyuszizásban, örömmel venném a megosztását!



2019. okt. 3. 14:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%
A ruhád szekrényben. Ezek szerint, nem tudod milyen illata van a nyúlpisinek.
2019. okt. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Lehet, nem muszáj a ketrec, de ezer százalékra nyuszibiztosnak kell lenni a szobának(növények, kábelek, ne tudjanak sehová felugani ahová nem kellene, ne tudjanak leesni, beszorulni. És a vérmérsékletüktől is függ, mennyire rongálnak (bútorokat megrághatják, tapétát leszedik, szőnyeget, függönyt is rághatnak stb). Kell hogy legyen egy nagyobb szőnyeg a szobában, mert parkettán csúszkálnak nagyon, azt nem szeretik. Ha van valami búvóhelyük az jó, mondjuk házikó, vagy ami alá be tudnak bújni, szeretik a felülről védett helyeket(az enyém pl.a dohányzóasztal alatt szokott pihizni).

Pisi szempontból viszonylag könnyen megszoktathatók, de a bogyókkal könnyen lehet, hogy nem lesz 100%a szobatisztaság.

Macskával, kutyával én felügyelet nélkül nem hagynám őket.

Illetve ha két nyuszit akarsz, és nincsenek összeszoktatva, akkor ott gondolni kell arra, hogy külön tudd őket venni, míg össze nem szoknak.

2019. okt. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Akkor mégis hogy kellene tartani a nyuszit? Egész életében 120x50 cm-n? Kínzásnak hangzik inkább. Mintha te lennél bezárva egy pici garázsba. Mellesleg, a hasonló méretű kutyám is kint van + séta.

Hogy lehetne úgy tartani, hogy jó legyen neki? Este, és mikor nem vagyok otthon, addig legyenek berakva? Ha utána kiengedem mikor otthon vagyok, akkor ugyanúgy össze tudják kakilni a teret és megrágni mindent. Ötlet?

2019. okt. 3. 16:16
 14/20 anonim ***** válasza:
Napközben ketrec, hazajössz kirakod és figyelsz rá. De megmondom őszintén, én nem tudom mi a jó a nyúltartásban.
2019. okt. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

"Akkor mégis hogy kellene tartani a nyuszit? Egész életében 120x50 cm-n? Kínzásnak hangzik inkább. Mintha te lennél bezárva egy pici garázsba. Mellesleg, a hasonló méretű kutyám is kint van + séta."


Akárhova is teszed, fogoly lesz, te pedig foglár, és a te foglyod lesz. Inkább ne tartsál állatot fogolynak. Meg aztán ha eszedbe jut, hogy de jó lenne nyaralni menni a Balcsira, akkor nem lesz kire hagynod. Csak nyűg lesz.

2019. okt. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 12-esnek a részletes választ!


Vannak ilyen hajtogathatós alacsony kerítések, amik tetszenek. Már csak a nevét kellene kideríteni és akkor le lehetne keríteni egy nagyobb részt, míg nem vagyok otthon.

2019. okt. 3. 16:31
 17/20 anonim ***** válasza:
59%
Sétáltatni is lehet, lehet hámot venni. Persze oltásokkal, és olyan helyen, ahol nincs kutya. És igen, ha otthon vagy, akkor kiengeded felügyelet mellett, a bogyókat meg felszedni.
2019. okt. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szobatisztaságra lehet nevelni, igen. Rengetegen tartanak lakásban, szobában nyuszit. Törpenyuszisok csoportot ajánlom, ott jobban értenek a nyulakhoz, mint itt.
2019. okt. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Én sem ajanlom, de ha minden nyuszibiztos es szoba tiszta a nyuszi es tenyleg minden adott szerintem lehet csak valoban nem ajanlott. De az en nyuszim is szoba tiszta ketrecen belul van egy wc-je, ugyhogy lehet eg y nyul sziba tiszta, csak nem mindeggyik tudja ezt megtanulni, de az is aki igen 100%-os sose lesz. De ha nagyon szeretned akar lehet szerintem ketrec nelkul is a szobadba.
2019. okt. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nekem 2 nyuszim van. Szobatiszták teljesen, soha nem pisiltek, kakiltak még máshova, csak a helyükre. Az egész házban szabadon vannak, tehát majdnem 100 m2-en, és soha nem rágtak semmit az elmúlt 7 évben. A nyúl nem rágcsáló! Ez egy tévhit. Ha normálisan van etetve, állandóan van előtte jó minőségű széna akkor azzal koptatja a fogát és nem a bútorokon. Az is tévhit, hogy buták. Rengeteg dologra meg lehet tanítani őket. Tudják, hogy a bejárati ajtón akkor se mehetnek ki ha az nyitva marad, nem ugorhatnak fel sehova (és ezt akkor is betartják ha nem vagyok otthon mert látom az IP kamerán), a kertben csak akkor lehetnek ha ott vagyok, szó nélkül jönnek utánam ha látják, hogy elindulok befelé. Nem mennek ki senki mással, ha kiviszi valaki őket és nem vagyok kint, egyből futnak vissza be hozzám. Nem engedi egyik sem, hogy más felvegye, karmolnak, harapnak. Engem soha nem harapott meg egyik sem. Nekem volt régen kutyám, azt még arra se bírtam megtanítani, hogy ne a hűtő mögé kakiljon, pedig órákat sétáltam vele mindennap. Tehát nem arról van szó, hogy én egy iszonyat menő állatidomár lennék, egyszerűen csak értelmesek a nyuszik és szuper kedvesek :) Hozzáteszem, több ismerősömnek is van nyuszija, és mind szobatiszta. Itt mifelénk nem divat az állatok ketrecben tartása, kutyát, macskát se tart bezárva senki. Ilyet még nem is hallottam, hogy egy nyuszi ezt nem tudná megtanulni, hisz ez nem olyan mint egy kutya, hogy külön tanítani kell rá, mert magától tudja, már az anyukájuktól megtanulják a kicsik pár naposan.
2020. febr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!