Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek a ragcsalok is...

Szerintetek a ragcsalok is kepesek kapcsolatot kialakitani a gazdaikkal? Tobben vannak, egerkek.

Figyelt kérdés
Nem tudom mire veljem a kis dolgaikat. Csak a kaja miatt jonnek elo a hangomra, jonnek hozzam, ha odamegyek a terrariumhoz? Vagy valamifele kotodes? Igy is, ugy is imadom oket, csak erdekelne.

2019. okt. 11. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kialakult a reflex náluk, hogy ez a hang kaját jelent. Ezért szokták pl azt mondani, hogy ha sünit akarsz tartani akkor miután beköltözött a kuckójába érdemes tenni egy személyes ruhadarabot, hogy a kuckó biztonsága és a te "szagod" összekötődjön az állatkában. Így nem gömbölyödik össze, ha felveszed, mert érzi a "biztonság illatát" rajtad és tudja, hogy nincs baj.
2019. okt. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Sajnos nem elég intelligensek hogy kötődjenek hozzád, egyszerűen csak összekötötték a megjelenésed az ételével.
2019. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ milyen rágcsálóról van szó, az egerek szerintem buta ösztönlények. Ha igazi köteléket akarsz kialakítani, szerezz be egy patkányt, túltesznek a kutyákon is.
2019. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat.
2019. okt. 11. 13:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden álattal ki lehet alakítani egyfajta kötődést. Nyilván nem úgy fognak szeretni teged mint te oket, de sztem nem lehetetlen😅
2019. okt. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszi

Amugy erzek reszukrol kotodest, csak a lehetoseg erdekelt. Biologiailag pl., hogy milyen az idegrendszeruk, kepesek-e.

2019. okt. 11. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hiszem, hogy minden állatal lehet kialakítani egyfajta kapcsolatot. A rágcsálókkal is. Persze, sok esetben tényleg a kajaosztó személy szerepét tölti be elsősorban a gazda, meg annyi, hogy megszokták, és ezért nem félnek tőle. Az biztos, hogy saját kis személyisége van minden állatkának, ettől is függ. Az egerekkel pont nincs tapasztalatom, de volt sok hörcsögöm, mindegyikkel ugyanúgy bántam, és volt olyan, amelyik tutira nem csak azért jött oda, stb.mert kaja volt nálam. De volt olyan is, amelyik meg a kaját elfogadta, de azon kívül egyáltalán nem barátkozott velem. Számára tényleg nem jelentettem semmit. :) Csoportban inkább a társaikhoz kötődnek szerintem, az ember inkább ilyen jó ismerős szintjén lehet.
2019. okt. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!