Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen jelei vannak annak...

Milyen jelei vannak annak hogy egy nőstény dzsungáriai törpehörcsög tüzel?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Van egy 3-4 hónapos lany höri és pároztatni szeretnénk. Mivel tudom hogy a hörcsög alapvetően maganyos allat es nem jönnek ki egymással jol, ezert feleslegesen nem szeretnénk berakni ot a fiu hörcsöghöz. Azt tudom hogy a termékeny időszaka 4 nap es kb 3 hétig vemhes, de semmiféle információt nem találok arra hogy hogyan vegyük eszre ha epp termékeny. Koszonom a válaszokat elore !

2020. jan. 10. 16:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

Miért? Miért? MIÉRT?! Miért akar mindenki életekkel játszani? Miért akarsz bármiféle hozzáértés nélkül utódokat gyártani, ha fogalmad nincs semmiről? Ez annyira dühítő...


"Tenyésztés vagy szaporítás?

Mi a különbség tenyésztés és szaporítás között? – merül fel sokakban a kérdés.

Tenyésztésnek azt nevezzük, ha a pároztató személy alapos megfontolás után, a megfelelő ismereteket megszerezve, a leendő és a már meglévő állatoknak optimális környezetet biztosítva, és sorsukról előre gondoskodva cselekszik. Figyelembe veszi a fontos tényezőket, és betartja a tenyésztés szabályait. Lelkiismeretesen, szívből teszi, amit tesz, a hörcsögök iránti szeretet vezérli. Az állatait csak leellenőrzött helyre adja tovább, ahol ideális, szerető otthon várja őket.

Ezzel szemben a szaporítók célja többnyire a pénzkeresés vagy csupán az állatkölykökben való gyönyörködés. Rendszerint meggondolatlanul pároztatnak, hirtelen felindulásból, nem törődve a hörcsögök későbbi sorsával. A tudásuk hiányos, nem ügyelnek a betartandó tenyésztési szabályokra, ami gyakran súlyos problémákhoz vezet, beteg utódokat eredményez.

Röviden tehát a tenyésztés egy felelősségteljes cselekvés, míg a szaporítás óriási felelőtlenség.

Ne szaporítsunk!!!!!!!!!!!!!"


"Azt tudom hogy a termékeny időszaka 4 nap"

Rosszul tudod. Amíg az alapvető dolgokkal sem vagy tisztában, NE gyárts random módon állatokat! Felesleges és életveszélyes. Így is egy csomó él rossz körülmények között, nincs szükség még többre!

2020. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló !

Sok mindent tudok a horcsogokrol, evek ota tartok horiket, egyedul ezt nem tudom mert meg nem csinaltam sose:)) inkabb válaszolj es ne megy fogyatekos ! Koszonom

2020. jan. 10. 16:34
 3/22 A kérdező kommentje:
Egyebkent meg mondtak is es olvastam is hogy a termékeny időszaka 4 nap... akkor miert igy van fent mindenhol?
2020. jan. 10. 16:35
 4/22 A kérdező kommentje:
Es en TENYÉSZTENI készülök nem szaporítani. Egy kerdes alapjan ilyen ítéletet irni. En is imadom az állatokat de ilyen bolondot mint te...
2020. jan. 10. 16:36
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Van papírod arról, hogy tenyésztő vagy? Nincs? Akkor bizony bármit is írsz, szaporító vagy! Gondolom kereskedésből valók a hörik (ha tenyésztőtől lenne, eszedbe nem jutna szaporítani), tehát kitudja milyen genetikai selejt kölykök lennének, ha a szülők is szaporított (nem tenyésztett, nem szűrt!) egyedek. A tenyésztés nem arról szól, hogy az ember utánaolvas néhány netes oldalon. Vizsgálatok, szűrések kellenek. Miért akarsz szaporítani? Hogy aztán a kölyköket is leadd kereskedésbe és minden kezdődjön előről?
2020. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
29%

5-ös, ugyan teljesen egyetértek veled, hogy ne szaporítsunk DE! mesélj már légyszíves, hogy egy törpehörcsögöt (vagy akármilyen hörcsögöt) hogy szűrsz, azon kívül, hogy származási lappal rendelkező höriket raksz össze és kerülöd a veszélyes kombinációkat. És ha már itt tartunk, akkor linkelj már egy tenyészetet ma Magyarországról, ahol rendes származási lappal adnak el dzsungikat!


Kérdező: a veszélyes genetikai kombinációkról van fogalmad? Biztos, hogy jó a tervezett párosításod? Tudod, hogy barátkoztatod össze a párt? Ismered a hörcsögeid felmenőit? Tudod, mi lesz a kölykökkel? Van elég helyed?

(Amúgy rosszul fogalmaztad meg, a ciklusa 4 napos, és nem látod rajta csak úgy szemre, hogy mikor tüzel.)

2020. jan. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

Tenyészteni akkor tudsz ha van hozzá végzettséged. Illetve a hörcsögeid megbízható tenyésztőtől származnak ami jelenleg csak külföldről beszerezhető.


4 hetesen már ivar érettek lesznek a kicsik. Ha 8 kicsi születik akkor 4 hetesen 8 megfelelő helyre kell szétpakolnod őket. Van 8 megfelelő méretű ketrecet, megfelelő kereked illetve rengeteg forgács, homok és bújók? Nem hiszem.


Illetve ha tényleg tenyésztő lennél akkor nem kérdezni ekkora hülyeségeket a gyiken mert egy rendes tenyésztő az ilyen alapvető dolgokkal tisztában van.


Na meg sehol se vagy nyilván tartva mint tenyésztő.

2020. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
27%
Ne viccelj, kérdező, te nem tenyészteni készülsz. Akkor nem kérdeznél ilyeneket. A tenyésztő ezekkel tisztában van, és külföldi tenyésztőktől importálja a tenyészállatait. Te egy szimpla szaporító vagy, akikkel tele van az ország. Nincs szükség szaporításra! Eleve az országban nincs is tiszta vérű dzsungáriai törpehörcsög, mert mind hibrid. Egy tenyésztőnek ezzel is tisztában kellene lennie...
2020. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

#6 Bocsi, az egyik kutyás szaporítós kérdésről tértem át erre a szaporítósra, ott meg ugye szűrni kell...Tenyésztő híján kétlem, hogy a szülők tenyész hörcsögök lennének, erre utaltam, nade mind1. Lényeg, hogy ne tegyen össze 2 random hörcsögöt, mert ez nem tenyésztés.

#5-ös vagyok.

2020. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%

Sztem mindenki nyugodjon le... aki szaporítani akar, ahogy a kérdező is, úgy is fog, azokat nem lehet lebeszélni - tök függetlenül attól, hogy aki már elég tapasztalt a tenyésztéshez, az elég informált ahhoz, hogy ne itt kérdezősködjön a hogyanokról...


A termékeny időszak egyébként nem 4 nap, hanem 12-24 óra, és a vemhesség sincs 3 hét. De sebaj, látszik, hogy borzasztóan jól informált és hozzáértő vagy. Feltételezem, több évet töltöttél a külföldi tenyésztőkkel való kapcsolatépítéssel, tanulva a genetikáról, öröklődő betegségekről, mindemellett ismered az európai vonalakat és a különböző országok standardjait.


(Úgy mondom, hogy épp töltöm ki a nemzeti állategészségügyi importbizonyítványt, hogy 2 hónapon belül problémamentesen jöhessenek törpehörcsögök az UK-ból tenyésztésre az NHC (gondolom, ezt se tudod, mi fán terem) egyik alapító tagjától - és nem szaporításra.)

2020. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!