Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen jelei vannak annak...

Milyen jelei vannak annak hogy egy nőstény dzsungáriai törpehörcsög tüzel?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Van egy 3-4 hónapos lany höri és pároztatni szeretnénk. Mivel tudom hogy a hörcsög alapvetően maganyos allat es nem jönnek ki egymással jol, ezert feleslegesen nem szeretnénk berakni ot a fiu hörcsöghöz. Azt tudom hogy a termékeny időszaka 4 nap es kb 3 hétig vemhes, de semmiféle információt nem találok arra hogy hogyan vegyük eszre ha epp termékeny. Koszonom a válaszokat elore !

2020. jan. 10. 16:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként például diabéteszre szűrjük a dzsungáriai, campbell és hibrid törpéket. Az összes normális európai vonalban nézik az eredményeket, és ahol nem tesztelnek, azok elég számkivetettnek minősülnek a tenyésztői közösségből, nem ok nélkül.
2020. jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
9%
A növényeket termesztik illetve magról vagy ágról szaporítják. Hol tanítják ezt hogy szaporítanak állatot?
2020. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Magamnak szeretnem mindet. Akar hany hörcsög lenne mindnek lenne kulon helye . Max a családon belül adnék 1-2 t de a családba meg bizok hogy normálisan lennének tartva . Az en hörcsögeim is normálisan vannak tartva
2020. jan. 10. 18:05
 14/22 anonim ***** válasza:
79%

Khm... már az egyetemi anyagban is így szerepel :)

Állatszaporítás: szabad pároztatás, utód és termékéért (mennyiség)

Állattenyésztés: tervszerű szaporítás értékmérők alapján (minőségi mérők)


De el lehet látogatni bármilyen nagy kinológiai, etológiai, tenyésztői konferenciára, meg lesz különböztetve a kettő. Angolban ethical-unethical breeder, vagy breeder és backyard breeder, stb, stb..

2020. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Van papírod arról, hogy tenyésztő vagy?" - Egy papírtól még senki nem lesz tenyésztő, papírral is lehet valaki szaporító.


Kérdező, szerintem keress hörcsögös tenyésztő csoportokat, és azoknál érdeklődj, akik már csinálják egy ideje, tapasztaltak. Tőlük lehet legtöbbet tanulni. Egy anonim fórumon is lehetnek ilyenek, de kisebb az esélye annak, hogy érdemi segítséget kapsz.

2020. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%

Magyar tenyésztői csoportot nem fog találni, mert van egy működő arany tenyészet, illetve én robiztam + várok külföldi hörikre. A többi szaporító, két ember pedig nem fog csoportot csinálni.

A külföldi tenyésztő csoportok sem aktívak, mert nem csoportokban, hanem közvetlenül egymástól szerezzük meg a tudásunkat :) néha felbukkan egy-egy téma, de az sem az alapokból, hanem már komoly genetikai kérdéseket feszegetnek.

2020. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
#15 Értem én, hogy okos próbáltál lenni, de ne köss belém, ha az egészről fogalmad sincs. Tenyésztői csoport? Vicces vagy...
2020. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Vannak olyan állatok, akiknek a tenyésztőinek vannak ilyen csoportjai, közösségei, egyesületek... stb. Aki tenyészteni akar, ennek is érdemes utánajárni.
2020. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Vannak hát, de nem hörcsögnél...
2020. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha nincs egyesület, honnan van hivatalos tenyésztői papír?
2020. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!