Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Mi történt szeretett 4...

Vilagbeke kérdése:

SOS! Mi történt szeretett 4 éves tengerimalackámmal?

Figyelt kérdés

Hazaértem sulibol és láttam h még a reggeliét sem ette meg nagyon bepanikoltam es kivettem amiket megfigyeltem:

-Nagyon nehezen rág,mozgatja a száját

-Dőlöngélve megy és szaggatottan

-nyilván csipás a szeme és váladékos kicsit az orra

-Hátsó lábacskáin megfigyeltem , hogy picit remegnek

Az érdekes az h étvágya van ivott is csak mondom nehez megy neki , még azt megemlíteném , hogy néha vannak kakatorlaszok a fenekében amit ki szoktam szedni(állatorvos azt mondta h az öregedés velejárója)remélem nem bénulás .Egyre egyre erősödik már szaglászik és bújik. Remélem tudtok segíteni h mi lehet.Feleslegesen nem szeretném stresszelni orvossal. Nagyon fontos nekem .



2020. márc. 3. 16:05
 1/7 anonim válasza:
83%

Vidd el egy állatorvoshoz azonnal! A mája rendkívül megsérülhet, ha nem eszik. Exo-petben tudtommal van sürgősségi ellátás, csak be kell telefonálni. A nyugati környékén van. Mindenképpen egzotikus állatorvosnak kell látnija, hogy diagnosztizálni lehessen.


Ameddig odaértek próbáld bepépesíteni a tápját (ha van troveted akkor azt) és fecskendővel etetni.


A súlya fogyott mostanában? A társát is vidd szerintem, ha esetleg valami olyasmi betegség lehet ő is elkapta, csak még nem mutatja a tüneteket.

2020. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ , folyamatosan eszik szénázik ahogy szokott már a kedve is jó , ivott és evett ubit is
2020. márc. 3. 16:26
 3/7 A kérdező kommentje:
Keleten vagyunk ,nem fogyott semmit már a mozgása is sokat javult de a tappancskája még mindig kicsit remeg
2020. márc. 3. 16:30
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Tengerimalacok átlagéletkora 4-8 év. A te malacod már úgyis mondhatjuk, hogy öreglegény vagy öregleány. Minél több évet élnek, annál több betegség éri őket. Úgy kell bánni vele mint egy öregbaráttal.

Étrendjét változtatni, mert a fogai is esnek kifelé. Többet fog aludni, rosszul fog látni stb.

Próbáld megkönnyíteni az életét. A tengerimalacok is felismerik a gazdi hangját, ezért beszélj hozzá ha kézhez szokott simogasd. Megnyugtatja. Te pedig lélekben készülj fel, hogy egy nap nem fog felébredni.

Minden tiszteletem a tied, hogy ilyen gondos gazdi vagy.

2020. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
77%

Merrefele? Az egyesület oldalán van egy lista egzós dokikkal:

[link]


Nagyon örülök, hogy jobban érzi magát, de ennek ellenére én azt mondanám mindenképpen ma, legkésőbb holnap fel kéne keresni egy dokit. Inkább egy kis stressz legyen neki, minthogy belehaljon miközben még jópár évet élhetne. Jobb félni, mint megijedni.

2020. márc. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) igyekszem most csinaltam egy bunkit együtt kuporgunk eszik iszik simizem aztán meglátjuk
2020. márc. 3. 16:57
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi ha úgy van holnap elvisszük
2020. márc. 3. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!